banner198

ÇARE, ÇARE OLUYOR

ÇARE Eğitim Derneğinin hazırladığı Aile İçi İletişim semineri gerçekleştirildi.

ÇARE, ÇARE OLUYOR
banner145

ÇARE Eğitim Derneğinin hazırladığı “Aile İçi İletişim” seminerine aileler ve eğitim camiasından ilgi oldukça fazlaydı.

 

Açılış ve teşekkür konuşması içi kürsüye gelen ÇARE Eğitim Derneği Başkanı İbrahim Erkayacan “ 2010 yılında kurulan derneğimiz, kurulum aşaması biter bitmez eğitim alanında çalışmalara başladı. İlk olarak bu konferansı düzenlemenin gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. Şunu özellikle belirtmeliyim ki, Belediye Başkanımız sayın İrfan Dinç’in destek ve katkılarından dolayı sonsuz şükranlarımı sunuyorum.Ayrıca bizleri kırmayarak konferans vermek için Çankırı’ya gelen değerli hocalarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum.Yine dernek üyelerimiz ve özellikle bu konferansın organizasyonunda emeği geçen Ramazan Kaçar’a da minnettarım. Eğitim alanındaki tespit etmiş olduğumuz problemli konularda Çankırı’mıza hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Daha sonra bilgilerini paylaşmak için kürsüye gelen Doç.Dr. M.Sezai Türk ve Dr. Demet Somuncuoğlu Özerbaş, Aile İçi İletişim ve Sınav Kaygısı hakkında etkileyici ve doyurucu konferans verdiler. Halkımızın yoğun ilgisinden dolayı 19:20’de başlayan konferans 22:30’a kadar devam etti. Hocaların değindikleri ortak nokta, genellikle Anne ve Babaların çocuklarına karşı davranış biçimleriydi. En başta anne ve babalar olarak önce kendimizi tanımamızın gerektiğini anlatan hocalar “Kediler bile bulundukları topluma benzerler” diyerek çok önemli bir temasta bulundular.Son olarak vurgu yaptıkları cümle ise; güvenin olmadığı yerde sevginin yeşermeyeceğiydi.

 

Konferansın ardından ÇARE Eğitim Derneği Başkanı İbrahim Erkayacan tarafından konuklara Hat Rölyef ve Çankırı’nın tarihini anlatan Kitap seti hediye edildi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER