banner198

Eminağaoğlu Çankırı daki Görevine Başladı

Eski Yarsav Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu Çankırı’daki görevine başladı.

Eminağaoğlu Çankırı daki Görevine Başladı
banner145

Eski Yarsav Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu Çankırı’daki görevine başladı.

Baro Başkanı Av. Erkan Köroğlu’nu makamında ziyaret eden Eminağaoğlu Çankırı’ya tayininden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Güncel ve hukuki gelişmelerin tartışıldığı ziyarette Ömer Faruk Eminağaoğlu şunlara değindi. Eminağaoğlu; “Cumhuriyetin hukuk devrimiyle var ettiği hukukun üstünlüğü, etkinliği ve egemenliği Cumhuriyete ve hukuk devrimlerine olan saldırı ve biçimlendirme anlayışıyla gücün üstünlüğü ve mutlakıyetçiliğine dönüşmekte, hukuk güvence olmaktan, adaleti sağlamaktan uzaklaşarak, iktidarın silahı haline getirilmekte yasalar bu anlayışla çıkarılmaktadır.

Bu konuda herkese hukuk, herkese adalet anlayışı ile mücadele ederken cezalandırılarak İstanbul ‘dan Çankırı’ya atandım. Çankırı’ya atanmayı birileri ceza olarak görse de bu benim için gurur ve onurdur. Aynı mücadele artık Anadolu’ya açılarak Çankırı’da sürdürülecektir. Bu mevziler terk edilmeyecektir. Çankırı’yı ceza olarak görüp, küçümseyip beni Çankırı’ya atasalar da Çankırı’da olmak benim için ödüldür. Çankırı’da adalet dağıtacak olmak, hukuk mücadelesini buradan Anadolu’ya yayacak olmak benim için mutluluk, bir şans ve fırsattır. Halkımızın Adalete ve Hukuka olan inanç ve güveni için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bu anlayış ve düşüncelerle aynı mücadeleyi veren Çankırı Barosunu’ da kutluyoruz. Birlikte aynı anlayışta ve ortak paydalarda kenetlenerek mücadele edecek olmayı bir şans olarak görüyorum.  90 yıl önce halk müdafii hukuk deyip hukukuna sahip çıkarak verdiği hukuk mücadelesiyle kurtuluşu gerçekleştirdi. Şimdi Cumhuriyete yönelen saldırıları ortadan kaldırmak için, gün hukuka sahip çıkma aynı anlayış ve kararlılıkla mücadele etme mücadeleye devam etme günüdür” dedi.

Baro Başkanı Av. Erkan Köroğlu yeni görevinde Ömer Faruk Eminağaoğlu’ na başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER