banner198

FIRÇALARDAN TUALLERE YANSIYAN RESİMLER

4 bayan sanatçının resimlerinin yer aldığı sergi,Tarihi Çamaşırhanede sergileniyor.

FIRÇALARDAN TUALLERE YANSIYAN RESİMLER
banner145

Çankırı Belediyesi Çivitçioğlu Medresesi Resim Atölyesinde bir süredir çalışan 4 bayan yaptıkları yağlı boya tabloları Tarihi Çamaşırhane’de sergiliyorlar.

 

Çankırı Belediyesi’nce mini bir kültür ve sanat merkezi haline getirilen Çivitçioğlu Medresesi Resim Atölyesi’nde çalışmalarını sürdüren 4 bayan sanatçının resimlerinin yer aldığı sergi Tarihi Çamaşırhane’de Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından açıldı.

 

Davetlilerin yanı sıra Çankırılı hanımların da yoğun ilgi gösterdiği serginin açılışında konuşan Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı’da hanımlara yönelik çalışmalar ayrı bir önem verdiklerini belirterek “Hanımefendilerin her türlü sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin içinde olmasını son derece önemsiyorum. Hanımefendiler her alanda kendilerini ne kadar geliştirirlerse çocuklarımızın daha nitelikli yetişmelerine de katkısı olacaktır. Bu nedenle Çankırılı hanımların sosyalleşmesi, istihdama katkıda bulunmaları, kişisel gelişimleri, kültürel ve sanatsal alanlarda kendilerini geliştirmeleri amacıyla çok sayıda proje geliştirdik ve bunları kararlılıkla uyguluyoruz” diye konuştu.

 

Konuşmanın ardından Zehra Erişen, Ayşegül Aktürk, Gülsüm Yıldız ve Asiye Özdemir tarafından yapılan 92 yağlı boya tablonun sergilendiği serginin açılışı Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından yapıldı.

 

Sergi 3 gün süreyle sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

  photo
   photo
    photo
    YORUM EKLE
    SIRADAKİ HABER