banner198

Hamamda odun yok!

Çerkeş Belediye Başkanı Şükrü Tarhan başkanlık koltuğuna oturduğu ilk günün ilginç olayını gazetemize anlattı!

Hamamda odun yok!
banner145

Çerkeş Belediye Başkanı Şükrü Tarhan başkanlık koltuğuna oturduğu ilk günün ilginç olayını gazetemize anlattı!

 

29 Mart 2009 Pazar günü yapılan seçimler sonucu Çerkeş Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Şükrü Tarhan, eski başkan Mehmet Kiraz’dan devraldığı belediyenin mevcut durumunu fotoğraflama yönünde yoğun bir çaba sarf ediyor.

 

Bugüne kadar yapılan çalışmalarla fotoğrafın yeni yeni belirmeye başladığını belirten Başkan Tarhan “Belediyeye geldiğim günün ertesinde karşımda hamam çalışanlarını gördüm! Dediler ki, Başkan, suyu ısıtacak odunumuz yok! Böyelce ilk talep onlardan gelmiş oldu.

 

40 bin TL’lik odun alınmış ama!

Çerkeş Belediyesinin çalıştırdığı hamamda suyu ısıtacak odun yokmuş! 29 Mart öncesi Çerkeş Belediyesi olarak Orman İşletmesinden 40 bin TL’lik odun alınmış olmasına karşın hamamda suyu ısıtacak odunun olmayışı düşündürücü! Alınan odunların vatandaşa dağıtıldığı söyleniyor. Doğrudur. Dağıtılmıştır ama öncelikli olarak Belediye hizmetlerinin de devamı sağlanmalıdır. Belediyeyi durma noktasına getirecek kadar savurganlık yapmanın hiçbir anlamı yoktur. Böylesi bir belediyecilik anlayışı da doğru bir anlayış değildir”

 

Seçimler 1 hafta daha uzasaydı Kiraz yeniden başkandı!

Başkan Tarhan’ın en çarpıcı iddiası ise “Belediyenin vatandaşa seçim yardımı olarak dağıttıklarına bakınca, seçim tarihi bir hafta daha ileride olsaydı Mehmet Kiraz yeniden başkan seçilirdi! Bunu samimiyetle söylüyorum! Neden derseniz, belediye başta altın, odun, kömür, gıda yardımı olmak üzere her şeyi dağıtmış! Bunda da ölçü olabildiğince kaçmış! Bu tespiti yapmak üzücü ama maalesef gerçek bu!”

 

Belediyenin borcu 5 trilyon!

Çerkeş Belediye Başkanı Şükrü Tarhan Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğu günden bu yana yoğun bir mesai verdiğini ve karşılaştığı manzaranın da kendisini çok fazla şaşırtmadığını ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Belediye Başkanı olarak ve Çerkeş Belediyesinde çalışanlar olarak vatandaşa en iyi hizmeti vermenin gayretinde olmalıyız. Bunun bilinciyle en alt birimde çalışan arkadaşımızın görevini yüksek bir verim ve disiplin içerisinde yerine getirmesi gerekir. Bu ilke etrafında birleşen her çalışanımla hizmet vermenin gayretindeyim. Belediyede çalışan personel de bu ilke ile çalışmak zorunda. Uymayanlar kendi tercihlerini ortaya koyarak hareket edebilirler.

 

Çerkeş Belediyesi olarak hemşerilerime hizmet noktasında en iyi hizmeti vereceğiz. Belediyenin de hakkını koruyarak bunu gerçekleştireceğim. Burada vatandaşın hakkıyla belediyenin hakkını korumada adaletli olmak zorundayım. Göreve geldiğimin ertesinde belediye bürokratlarından aldığım bilgilerle fotoğrafı görme fırsatım oldu. Bugün için Çerkeş Belediyesinin yaklaşık 5 trilyon lira civarında bir borcu var. Ama kesin rakamları önümüzdeki günlerde sizlere açıklayabilirim.

 

Günlük sıkıntılarımızı bugün için aşmış bulunuyoruz. Göreve geldiğim gün belediyenin kapısında hacizle karşılaştım! Daha önce iş kazası sonucu mağdur olan bir çalışanımızın kazanmış olduğu dava sonucu yaklaşık 135 bin TL’lik haciz işlemini karşılıklı anlaşarak borcu belirli bir zaman dilimine yaydık. Haciz işlemi kalktı. Pazartesi gününden itibaren TEDAŞ yetkilileriyle masaya oturacağım. Belediyenin borcunu taksitlendireceğimizi düşünüyorum. “

 

Azalan nüfus belediyenin gelirlerini azalttı!

Son zamanlarda Çerkeş’ten belirli bir göçün de yaşandığına işaret eden Belediye Başkanı Şükrü Tarhan “Son sayımla birlikte Çerkeş’in nüfusu 8.700 civarlarında. Böyle bir nüfusla İller Bankasından aldığımız pay da azaldı. Ortalama 160-170 bin TL bir pay alırken, bu ay aldığımız para 125 bin TL civarında. Kesintiler sonrası kasamıza 90 bin TL civarında bir para geldi. Belediye çalışanlarına aylık maaşımız 117 bin TL. Bugün için gelirlerimizin giderleri karşılama şansı ancak başa baş.

 

Benim Belediye Başkanı olarak birincil hedefim arabayı marşa basabilir hale getirmek. İnşallah onu da kısa sürede gerçekleştireceğim.”

 

Haber: Vedat Beki / e-mail:vedatbeki@mynet.com

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER