banner198

Hasan Eryılmaz aracında ölü bulundu

Çankırı Ünür nüfusuna kayıtlı hemşerimiz emekli emniyet müdürü Hasan Eryılmaz aracında ölü bulundu.

Hasan Eryılmaz aracında ölü bulundu
banner145

EMNİYET Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi eski başkanlarından Çankırı Ünür nüfusuna kayıtlı hemşerimiz emekli emniyet müdürü Hasan Eryılmaz aracında ölü bulundu. Başından tek kurşunla vurularak öldürülen Eryılmaz’ın olaydan kısa süre önce oğlunu arayıp aracının önünün kesilmek istendiğini söylediği öğrenildi.

 

Emniyet Müdürü Eryılmaz, akşam saatlerinde 06 ZUY 06 plakalı aracıyla evine giderken takip edildiğini fark etti. Bunun üzerine Eryılmaz, Milli İstihbarat Teşkilatı'nda (MİT) görevli olduğu öğrenilen oğlu Mustafa'yı arayarak, "Takip ediliyorum, birileri önümü kesiyor" dediği ve ardından konuşmasının kesildiği öğrenildi. Konuşmasının kesilmesi üzerine Eryılmaz'ın oğlu durumu polise ileterek kendisi de babasını aramaya çıktı. Bu sırada ise vatandaşlar Ankara-Konya Karayolu İncek mevkiinde aracın içinde bir kişinin öldürüldüğünü polise ihbar etti.

 

KÖR NOKTADA DURDURMUŞLAR

Olay yerine gelen polis ekipleri Eryılmaz'ı aracının içinde sol şakağında tek kurşunla öldürülmüş halde buldu. Eryılmaz'ın beylik tabancası ise aracın sağ koltuğunda bulundu. Cinayet büro ekipleri, Eryılmaz'ın kendisini öldüren kişileri fark edip silahını çıkartarak sağ koltuğuna koyduğu, ancak saldırı sırasında silahına davranamadığı ihtimali üzerine soruşturmayı yoğunlaştırdı. Bu arada saldırıyı gerçekleştiren kişi veya kişilerin Eryılmaz'ı uzun süre takip ettiği, İncek yolu sapağına dönerken viraj nedeniyle aracın yavaşladığı sırada saldırıya geçtikleri tahmin ediliyor.

 

"TAKİP EDİLİYORUM"

Eryılmaz'ın oğlu Mustafa Eryılmaz, babasının olaydan birkaç dakika önce kendisini aradığını belirterek, "Beni arayıp, 'Takip ediliyorum, birileri önümü kesiyor' dedi ve ardından telefon kapandı" diye konuştu. Eryılmaz'ın oğlu Mustafa Eryılmaz, babasının tehditler aldığını da öne sürdü. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı görevini de bir dönem yürüten Eryılmaz, özellikle toplumsal olaylarda öne çıkmıştı. Ankara Emniyet Müdür Yardımcılığı döneminde ise Eryılmaz, birçok terör örgütlerine yönelik operasyonlar yürütmüştü

 

Kaynak Milliyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER