banner198

İLKBAHAR GELDİ LALELER DİKİLDİ

Necip Fazıl Kısakürek Sokağına 1000 adet lale dikildi.

İLKBAHAR GELDİ LALELER DİKİLDİ
banner145

Çankırı Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü’ne bağlı Park ve Bahçeler Bürosu ekiplerince Necip Fazıl Kısakürek Sokağına 1000 adet lale dikildi.

Çankırı’nın en hareketli bölümlerinden olan Necip Fazıl Kısakürek Sokağı’nda geçtiğimiz aylarda yapılan kaldırım ve yol çalışmalarının ardından aydınlatma sistemleri ile sokak gündüz ayrı gece ayrı bir güzelliğe büründü. Park ve Bahçeler Bürosu ekipleri özel olarak tasarlanan dış mekanlara dayanıklı özel empriyeli ahşap saksılara 6 değişik renkte lale dikerek sokağın estetik görünümünü daha da güzelleştirmeyi hedefliyor.

Lalenin bir aylık bir ömrü olduğunu belirten yetkililer, lalelerin solmasının ardından lale soğanlarının sökülerek önümüzdeki yıl kullanılmak üzere Park ve Bahçeler Müdürlüğü depolarında muhafaza edileceğini, ahşap saksılara daha sonra mevsimlik çiçekler dikilerek sokağın yılın büyük bir bölümünde güzel görünümünün korunacağını söylediler. Necip Fazıl Kısakürek Sokağı’nın kaldırımlarına karşılıklı olarak konulan ahşap saksılar, sokağa estetik bir görünüm kazandırırken ayrıca araçların kaldırıma park edilmesinin de önüne geçmiş olacak.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER