banner198

İrfan Dinç zaferini ilan etti!

Yeniden Çankırı Belediye Başkanlığını kazanan İrfan Dinç, Hizmetlerime kaldığım yerden devam edeceğim. Çankırılılara teşekkür ediyorum, dedi.

İrfan Dinç zaferini ilan etti!
banner145

Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre AK Parti Çankırı Belediye Başkan adayı İrfan Dinç, gazetemize yaptığı özel açıklamada şunları söyledi:

 “Çankırı halkına şükranlarımı sunarım. Bir beş yıl daha onlara hizmet etmek benim için büyük bir onur olacak. Şahsıma gösterdikleri güven ve teveccühe fazlasıyla müteşekkirim. Onların güvenine layık olacağım. Bugüne kadar Çankırı için gerçekleştirdiğim hizmetlere kaldığım yerden devam ederek Çankırı’nın gelişimi ve Çankırılı’nın huzurlu bir kentte yaşaması için ne gerekiyorsa yerine getireceğim. Seçim kampanyamız döneminde şahsıma ve partime destek olan tüm dostlarıma da şükranlarımı sunuyorum. Çankırımız için hayırlı olsun.” dedi.

Çankırı Merkezde açılan sandıklar sonucu
AK Parti Başkan adayı İrfan Dinç'le oyların yüzde 46.76'sını alırken, MHP Hakkı Yalçın'la yüzde 44.72 gibi bir oranda oy aldı. İki partinin arasındaki fark yüzde 2.04 oranı gibi oldukça düşük bir düzeyde.

CHP adayı Bahattin Ayhan'la aldığı oy yüzde 2.32, Saadet Partisi adayı Şevket Koç'la yüzde 2.15 ve BBP de adayı Ahmet Yılmaz'la birlikte aldığı oy yüzdesi ise yüzde 1.99'dur.

Çankırı Merkezde toplam 156 sandıkta kullanılan oy sayısı: 46.524

Kullanılan oy sayısı: 38.781 ve geçerli oy sayısı: 37.946

Bu dağılıma göre AK Parti adayı İrfan Dinç'in aldığı oy: 18.134

MHP Adayı Hakkı Yalçın: 17.342

Çankırı Belediye Başkanlığına yeniden seçilen İrfan Dinç şu dakikalarda AK Parti İl binası önünde partililerle birlikte kutlamaları kabul ediyor ve Çankırı'da hareketli dakikalar yaşanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER