banner198

Kandil Kutlama mesajları

Bu gece idrak edilecek olan Berat Kandili münasebetiyle Çankırı da bulunan siyasi partiler kutlama mesajları yayımladı.

Kandil Kutlama mesajları
banner145

AK PARTİ ÇANKIRI İL BAŞKANI SALİM ÇİVİTÇİOĞLU’NUN MESAJI

 

Adım adım yaklaşmakta olduğumuz oniki ayın sultanı Ramazan ayının müjdecisi olan mübarek berat kandilinizi en kalbi duygularla kutlar; Hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz eder; Tüm İslam alemine barış, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim"

 

MHP İL BAŞKANI ALİ ACIBUNAR'IN MESAJI

 

Bu gece Yüce Peygamberimizin de bir Hadis-i Şerif’in de ifade ettiği gibi “Mağfiret itteyenin mağfiretle, rızık isteyenin rızıkla, bir belayı defetmeyi dileyenin kurtuluşla müjdelendiği” Berat Kandilini idrak edeceğiz. Günahlarımızın affına ve gönüllerimizin temizliğine mazhar olacak böyle bir geceye ulaştığımız bu günün, bütün Türk ve Müslümanları gerçek kurtuluşa ulaştırmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz. Yine bu gecenin hürmetine, ülkemiz ve milletimizin huzura, mutluluğa ve barışa erişmesini diler, tüm insanlığın her türlü sıkıntı ve beladan uzak bir hayatı kucaklamasını umar ve niyaz ederiz. Bu vesileyle tüm halkımızın kandilini kutlar, mübarek Berat Kandilinin ülkemize ve milletimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ederiz."

SAADET PARTİSİ ÇANKIRI İL BAŞKANI ÖMER UZUN’NUN MESAJI

Bizleri bu güzel günlere eriştiren Yüce Rabbimize şükrediyoruz. Ancak milletimize ve tüm insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlıyoruz ve yerine getiremediklerimiz için af diliyoruz. Kan ve gözyaşının hâkim olduğu, dünyanın dört bir yanındaki mazlumların kurtuluşu için dua ediyoruz.

Hak, adalet, erdem, yardımlaşma, dayanışma gibi en temel, en insani değerlerin askıya alındığı, kuvveti üstün tutanlar tarafından yaşanmaz hale getirilmek istenen günümüz dünyasına, yeniden bu en temel insanî değerlerin hâkim olması, masum ve mazlum milyonlarca insanın mağduriyetinin son bulması için Yüce Allah’a yalvarıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam âleminin Berat Kandilini kutluyorum. Yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların bizleri istikamet sahibi yapmasını temenni ediyor, bu gecenin, ülkemizin, İslam Âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, tüm insanlığın hidayet, barış ve huzuruna, akan kan ve gözyaşlarının son bulmasına, bütün müminlerin tövbe ve dualarının kabulü ile arınma ve affına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

HAS PARTİ ÇANKIRI İL BAŞKANI ŞEVKET KOÇ'UN BERAT KANDİLİ MESAJI

Bugün Mübarek Berat Kandili’dir. Berat Gecesi, kandiller geçidi mübarek üç aylar içinde bize Ramazan’ın yaklaştığını haber veren en yakın kandildir.

Kutsal geceler; kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe etmemiz, geleceğimizi planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için önemli fırsatlardır. Bu gecelerde esas amaç, Sevgili Peygamberimizin “ibadetin özü” dediği dualarla gönül dünyamızı temizleme gayretidir. Başta ana-baba ve akrabalarımız olmak üzere olabildiğince geniş çevreyle tebrikleşerek/kandilleşerek çokça hayır dua almaya bakmalı; dargınlıkları, kırgınlıkları bir tarafa bırakmalı, kırık gönüller tamir edilmeli, imkânlar dâhilinde yardım ve paylaşımı hayata yaymalı ve yaygınlaştırmalıyız.

Berat, borçtan, cezadan, günahtan kurtulmak, arınmak demektir. Yüce Allah kullarına çok merhametlidir. O’nun bize ikramı olan maddî-mânevî nimetlerini saymakla bitiremeyiz. Berat Kandili de bu sayısız nimetlerden biridir. El açıp Rabbimize, kusurlarımızdan, günahlarımızdan pişmanlık duyarak yakarış gecesidir. Bu gecenin önemli bir özelliği de “Tevbeler Gecesi” olmasıdır. Tevbe kötülüklerden, günahlardan vazgeçip iyiliklere yönelmenin ilk adımıdır. Peygamberimiz Berat gecesinde ibadete yoğunlaşmamızı, gündüzünde de oruç tutmamızı tavsiye ediyor ve tevbe ederek arz ettiğimiz dualarımıza Yüce Allah’ın icâbet edeceğini bildiriyor.

Bu kandil gecesinde çokça dua edelim. Kendimiz için, geçmişlerimiz, akraba, komşu ve dostlarımız için, müminler için, dünya ve ukbâmız için dua ve niyazda bulunalım. Yüce Mevlâ’dan bu gecede gönüllerimizi kötü duygulardan, manevi kirlerden arındırmasını kardeşlik duygularımızı geliştirmesini niyaz ederim.

Maddî-mânevî bütün sıkıntılarımıza, bunalan ruhlarımıza, daralan kalplerimize bu gecenin bir şifa olması duası ile halkımızın, Müslüman Türk dünyasının ve İslam âleminin Berat Kandilini kutlar, barışın, adaletin, kardeşliğin, hoşgörünün,  huzur ve mutluluğun bütün yeryüzünde tesisini ve devamını Yüce Allah’tan niyaz ederiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274

banner273