banner198

Kınıklıoğlu: İddia ve söylemlere şaşırıyorum

Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu akşam saatlerinde yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Kınıklıoğlu: İddia ve söylemlere şaşırıyorum
banner145

Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu akşam saatlerinde yazılı bir basın açıklaması yaptı.

 

 

AK Parti Çankırı Milletvekili ve AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Suat Kınıklıoğlu akşam saatlerinde basın bürolarına bir açıklama gönderdi. Sayın Kınıklıoğlu’nun açıklaması aynen şöyle:

 

Son günlerde Çankırı'da ve Çankırı basınında 29 Mart 2009 yerel seçimlerine yönelik açıklamaları hayretle izlemekteyim. Partimiz adına il merkezinde ve ilçelerimizde aday olacak kişilerin belirlenmesi sürecine karıştırılan iddia, dedikodu ve söylemler karşısında şaşırmamak elde değil.

 

Şüphesiz ki Türkiye'nin en büyük partisi olan AK Partinin yerel seçimlere yönelik aday belirleme süreci kamuoyunun ilgisini çekmektedir ve bundan da açıkçası memnuniyet duymaktayız. Türkiye'nin tek gerçek kitle partisi olmamızın doğal bir sonucu olarak görüyoruz. Ne var ki, aday adaylarına ilişkin ve süreçle ilgili aslı astarı olmayan ve gerçeklerden uzak birtakım söylem ve davranışları da ilimize, siyasal kültürümüze ve genel ahlaki değerlerimize de aykırı buluyorum.

 

Siyasal mücadele centilmenlik ve etik değerlere bağlı kalındığı sürece anlam taşımaktadır. İlimizin birlik ve bütünlüğüne, partiler arasındaki ilişkilere ve genel kabul gören insani vasıflara aykırı söylem, dedikodu ve iddialardan kaçınılmasını temenni ediyorum. 

 

AK Parti Çankırı Milletvekili olarak partimizin yetkili organlarının açıklayacağı adayların arkasında tam olarak duracağız. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinden muzaffer çıkmak için teşkilatımızla ve partililerimizle el ele vererek çalışacağız. Hedefimiz 12’de 12’dir ve bu hedefimizden herhangi bir şüphemiz yoktur.

 

Yüce Rabbim izin verirse bu seçimleri de kazanıp Türk demokrasisinde çığır açmaya devam edeceğiz. Ulusal kamuoyunu bu denli meşgul eden önemli gelişmelerin olduğu şu günlerde hemşerilerimizi adayların kesin açıklanacağı tarihe kadar sabretmeye ve yersiz dedikodulara itibar etmemeye davet ediyorum.

 

Saygılarımla.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER