banner198

Kırkevlerde Altyapı Çalışmaları Hız Kazandı

Kırkevlerde Altyapı Çalışmaları Hız Kazandı
banner145

Çankırı Belediyesi Kastamonu yönünden Çankırı’ya giriş istikametinde bulunan Kırkevler Mahallesi Sosyal Konutlar bölgesinde başlattığı hummalı altyapı çalışmasında sona gelindi.

Apartmanlar arasındaki imar yolları yıllardır herhangi bir çalışma yapılmaması nedeniyle mahalle halkını yazın tozdan kışın çamurdan adeta bıktırmıştı.

Çankırı Belediyesi ÇASKİ Müdürlüğü ekipleri öncelikle bölgede sorunlu olan içme suyu hattında yenileme ve bakım yaptı. Daha sonra da Fen İşleri Müdürlüğü kontrolünde ihale yapılmak suretiyle Sosyal Konutlar çevresindeki tüm cadde ve sokak yolları ve tretuvarları beton parke ile kaplandı. Bugüne kadar yapılan çalışmalarda 3011 metre bordür dizimi yapılarak 2320 m2 tretuvar parke döşendi. Bölgede tüm hızıyla süren ve birkaç gün sonra tamamlanacak çalışmalar ile de 7739 m2 yol parkesi döşenmiş olacak.

Belediye Başkanı İrfan Dinç yaptıkları çalışma ile bugüne kadar Çankırı’nın en geri kalmış bölgesi olan Sosyal Konutların kentin en gözde ve en güzel bölgelerinden birisi olacağını belirterek “Burada yaşayan vatandaşlarımıza yakışır bir çalışma yapıyoruz. Birkaç gün içinde tamamlanacak bu çalışmaların ardından da önümüzdeki süreçte bölgenin peyzajını gerçekleştireceğiz. Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın burada yaşamaktan zevk aldıkları bir hale getiriyoruz. Sosyal konutlarda yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER