banner198

Ölüm kavşağı artık can alamayacak!

Korgun ilçesinde özellikle Doğu mahallesinde yaşayanların korkulu rüyası haline gelen kavşakta yapılan alt geçit çalışmaları hızla devam ediyor.

Ölüm kavşağı artık can alamayacak!
banner145

Korgun ilçesinde özellikle Doğu mahallesinde yaşayanların korkulu rüyası haline gelen kavşakta yapılan alt geçit çalışmaları hızla devam ediyor.

Yıllardan bu yana Korgun ilçesinde yaşayanların korkulu kabusu olan ve yaşanan birçok ölümcül kazanın nedeni olan durum, Korgun Belediyesinin Karayolları ile yapmış olduğu çalışmalar sonucu önümüzdeki günlerde tamamen ortadan kalkacak.

 

Ilgaz Caddesi üzerinde özellikle Doğu mahallesi sakinlerinin geçtiğimiz yıllarda 3 can kaybı ve 2 kişinin sakat kalmasına neden olan kavşak artık vatandaşın kabusu olmaktan çıkıyory.

 

Yapılan çalışmaları izlerken Korgun Belediye Başkanı Halil Öz bizlere şu bilgileri verdi:

 

“Yıllardan bu yana ilçe halkının adeta kabusu olan bu bölge, yaya trafiğinin oldukça yoğun olduğu bir yer. Özellikle Doğu mahallesinde yaşayan hemşerilerimin karşıdan karşıya geçişlerinde yeterli can güvenliğinin sağlanamayışı günümüze kadar 3 ölümcül kazaya neden oldu. Bunun yanı sıra iki vatandaşımız da sakat kaldı.

Belediye Başkanı olarak konuyu bizzat Başbakanımıza kadar ilettim. Yaptığımız görüşmeler sonucunda Karayolları bölge müdürlüğü burasını yatırım bütçesine aldı. Belediye olarak bizler de bütün imkanlarımızı seferber ederek bu projeyi hayata geçirmenin gayretindeyiz. Bugün için çalışmaların büyük bir bölümü tamamlandı. Öncelikle yayalara ait olacak bu alt geçidi ilerleyen günlerde çevresinde yapacağımız bazı ek çalışmalarla bu alt geçitten araçların da geçişini sağlamayı düşünüyorum.. Projeye büyük katkı sağlayan Karayolları Bölge Müdürlüğüne de sizlerin aracılığıyla Korgun halkı adına teşekkür etmek istiyorum.”

Doğu mahallesinde yaşayanlarla yaptığımız görüşmede ise “Biz bu bölgede yaşayan insanlar olarak bugüne kadar üç can kaybımız oldu.. Özellikle çocuklarımızın sabah ve akşam saatlerinde karşıdan karşıya geçişlerde büyük sıkıntı yaşıyorlardı. Çalışmaların bir an önce bitmesini ve alt geçidin kullanıma açılmasını dört gözle bekliyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER