banner198

Vali Uzun bu kural tanımazlığa ne cevap verecek?

Çankırı Valiliği yan kapısı önündeki kaldırıma resmi araçların park etme alışkanlığı bir türlü önlenemiyor.

Vali Uzun bu kural tanımazlığa ne cevap verecek?
banner145

Çankırı Valiliği'nin yan kapısının önündeki kaldırıma resmi araçların park etme alışkanlığı bir türlü önlenemiyor.

Gün geçmiyor Çankırı Cadde ve sokaklarından ilginç bir fotoğraf karesi ile karşılaşmayalım.

Bildiğiniz gibi Çankırı Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek ( Park) sokakta kaldırımları genişleterek yayaların daha rahat yürümesine olanak veren düzenlemelerde bulundu.  Çankırı Valiliği de, valilik binasının bahçe duvarlarını yaklaşık bir metre geri çekerek kaldırımların genişlemesini sağladı.

Ancak başta Çankırı Valiliği olmak üzere, bir çok kamu dairesinin yer aldığı valilik binasında personel ve vatandaşlarının kullandığı yan giriş kapısının önünde karşılaştığımız manzara karşısında şaşkınlığımızı gizleyemedik.

Tapu müdürlüğüne ait olduğunu öğrendiğimiz 18 DL 866 plakalı Kartal marka resmi hizmete mahsus araç valilik yan giriş kapısı önüne park etmiş, hem valilik giriş çıkışı hemde kaldırımdan yaya geçişini olumsuz yönde etkilemekte.

Daha öncede defalarca yerel basında haber olmasına rağmen valilik yan çıkış kapısı önündeki kaldırıma resmi araçların park etme alışkanlığı bir türlü önlenemiyor.

Bildiğiniz üzere Çankırı Valisi Şemsettin Uzun bir program dönüşü E-80’de kurallara uymayan kamyon sürücüsünün durdurarak kurallara uyması konusunda ikaz etmişti.

Yasalara uyma konusunda başta resmi kurumların kanunlara kendileri uyarak örnek davranış sergilemesi gerekmiyor mu?

Yasalara uymak konusunda bu kadar hassas olan Sayın Vali'nin hemen kapısının önündeki bu kural tanımazlığa ne cevap vereceği ise merak konusu.

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER