banner198

Video İzle - Kurşunlu gençlerinden Vefa Gecesi…

Kurşunlu Gençlik Derneği yine özgün bir proje ile Kurşunluların karşısına çıktı ve gecenin sonunda büyüklerinden tam not almasını bildi...

Video İzle - Kurşunlu gençlerinden Vefa Gecesi…
banner145

Kurşunlu'ya hizmet veren Yusuf Onacak, Osman Özen, Süleyman Özvar, Muhittin Çimen ve İsmail Semerci düzenlenen gecede günümüz Kurşunlu yaşayanlarına tanıtıldılar.

Kurşunlu Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ile Kurşunlu Kaymakamlığı tarafından düzenlenen “Vefa Gecesi” geçtiğimiz Cumartesi akşamı izleyenlere fazlasıyla duygulu anlar yaşattı.

Vefa Gecesinde ebediyete intikal eden ve yaşamlarını Kurşunlu’ya hizmet ederek geçiren Osman Özen, Muhittin Çimen, Süleyman Özvar, Yusuf Onacak ile birlikte halen hayatta olan İsmail Semerci verdikleri hizmetlerle hem yad edildiler hem de onları tanımayanlara “tanıma” fırsatı verildi.

Vefa Gecesi, cumartesi akşamı YİBO’da düzenlenen keşkek+pilav+ayran menülü yemekten sonra Halk Eğitim Merkezi salonunda devam etti.

Geceye katılanlar arasında başta Kurşunlu Kaymakamı Tolga Kamil Ersöz ve eşi Yapraklı Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz ile birlikte Kurşunlu Belediye Başkan adaylarından İbrahim Doğu, Halil Demir, Ramazan İnce  ve Kadir Şahin, ÇANFED Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurşunlu Dernekler Birliği Başkanı Serkan Küpeli, Ankara Kurşunlular Derneği Başkanı Osman Eruysal, İl Genel meclis üyeleri Sabri Şeker, Osman Uslu, işadamlarıı Selahattin Düzbasan, Şeref Şeker,  Çankırı Postası imtiyaz sahibi Ercan Şeker, Genel Yayın Yönetmeni Vedat Beki, köşe yazarlarından Ömer Faruk Eryılmaz ile birlikte vefa gecesine konu olan isimlerin aile bireyleri ile birlikte çok sayıda Kurşunlulu katıldı.

Gece, Çankırı Postası yazarlarından Ömer Faruk Eryılmaz’ın Yusuf Onacak, Osman Özen, Süleyman Özvar, İsmail Semerci ve Muhittin Çimen için kaleme aldığı ve seslendirdiği metin + fotoğraflarla desteklenen sinevizyon gösterisi ile başladı. Her bir ismin yaşam öyküsünü perdeden izleyen davetliler, daha sonra verilen fasıl grubu, halk oyunları ve Grup Bulut’un söylediği şarkılarla oldukça keyifli anlar yaşadılar.

Vefa gecesinin final bölümünde ise hep birlikte “Eski Dostlar” şarkısı toplu halde sahnede söylendi ve davetlilere aktarılan yaşam öyküleri özellikle aile bireyleri olmak üzere izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER