banner198

Yazarlarımızla birlikte yaz programını yaptık...

Ömer Türkoğlu, İbrahim Zencirci, Ömer Faruk Eryılmaz ve Vedat Beki ile birlikte bir araya gölen Çankırı Postası yazarları biraraya geldiler...

Yazarlarımızla birlikte yaz programını yaptık...
banner145

Çankırı Postası köşe yazarları Ömer Türkoğlu, İbrahim Zencirci, Ömer Faruk Eryılmaz ve Vedat Beki 1 Mayıs Cuma günü Ankara’da bir araya gelerek mevcut gündem ile birlikte geleceğe dönük projeleri tartıştılar.

 

İbrahim  Zencirci’nin İzmir’den gelerek katıldığı yemekli toplantı oldukça neşeli bir havada geçti. Özellikle İbrahim Zencirci’nin ve tarihçi Ömer Türkoğlu’nun ortaya attıkları konu başlıkları hayli ilginç ve tatlı rekabeti de beraberinde getirdi.

 

Her zamanki gibi İbrahim Zencirci’nin Çankırı Merkezde yaşayan unutulmaz isimleri derleme yönündeki çalışmasına, tarihçi Ömer Türkoğlu’nun kendi elindeki arşivle destek vermesi masadaki heyecanı hayli artırdı.

 

Vedat Beki’nin Çankırı gündemi ve son iki aydır yaşananları özetleyen bilgilendirmesi ile birlikte Ömer Faruk Eryılmaz’ın Çankırı ile ilgili yapmış olduğu yeni keşifler ve özellikle son hafta Kurşunlu ve Bayramören bölgelerindeki gezi anekdotları masadaki heyecan ve karşılıklı bilgilenmenin güzel örneklerini sergiledi.

 

Yaz etkinlikleri ve yeni projeler…

Çankırı Postası köşe yazarları önümüzdeki aylarda okuyucu ile yan yana gelmek için yapılabilecek organizasyonları da masaya yatırdı. Yazar arkadaşlarımızla birlikte ilk etapta İstanbul, daha sonra Bursa ve İzmir’de Çankırılı hemşehri grupları ile birlikte olma yönünde etkinliklerin hazırlanması, yazarların bugüne kadar yayımlanmış yazılarının kitap halinde projelendirilerek okuyucuyla buluşması birinci dönemde yapılması gereken düşünceler olarak ortaya konuldu ve bu projelerin hayata geçirilmesi konusunda Vedat Beki görevlendirildi.

 

Yemekle ilgili olarak konuşan Vedat Beki “Çankırı Postasına önemli ölçüde katkı veren dostlarla birlikte olmak güzel bir duyguydu. Çankırı için böylesi değerli kalemlerle birlikte Çankırı gündemini Çankırı Postası şemsiyesi altında okuyucu ile buluşturmak her birimiz için ayrı bir önem taşıyor. Geleceğe daha bir farklı umutla bakıyor ve bu değerlerin yazın olarak üretimlerinin devam etmesinin okuyucu için hayli önem arz ettiğini düşünüyorum. Daha kalıcı projelerle okuyucunun karşısına çıkmak için her birimizin büyük gayretler sarfettiğinin bilinmesini isterim.” dedi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER