Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, 12 Haziran 2018 Salı günü iftarını Çankırı İsmail Özdemir Huzurevi sakinleri ile birlikte açtı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Arı, Genel Sekreter Ali Sarıca, Rektör Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Yeşiller ve İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Fikret Kedersiz ile birlikte iftar vaktinden önce huzurevini ziyaret eden Rektör Ayrancı, huzurevi sakinlerine karanfil takdim ederek hepsi ile tanışıp sohbet etti.

İftar topunun patlaması ile birlikte, huzurevi sakinleri Perihan Teyze, Ali Osman ve Halit Amca’nınmasasında orucunu açan ve onlarla sohbete eden Rektör Ayrancı “Bereket büyüklerimizin yanındadır. İftarımızı,bizleri bugünler için yetiştiren büyüklerimizi unutmadığımızı göstermek için onlarla birlikte açtık ve hayır dualarını aldık. Onların dualarıyla daha güzel işler yapacağımıza inanıyoruz.” dedi. Huzurevi sakinleride Ayrancı’ya ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Huzurevi sakinleri, anılarından söz ederek bazen hüzünlenip bazen neşelenirken devletin kendilerine sağladığı imkânlar için minnettar olduklarını ifade ederek “Özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyoruz.” dediler.

Editör: Haber Merkezi