banner198

AK Parti’de Mehmet Akif Çeç, Çankırı Milletvekili Aday Adayı oldu.

AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik’e resmi başvurusunu geçtiğimiz hafta gerçekleştiren AK Parti Çankırı milletvekili aday adayı Mehmet Akif Çeç, adaylık süreci ve seçimlere ilişkin açıklamada bulundu.

AK Parti’de  Mehmet Akif Çeç, Çankırı Milletvekili Aday Adayı oldu.
banner145

AK Parti’de  Mehmet Akif Çeç, Çankırı Milletvekili Aday Adayı oldu.

AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik’e resmi başvurusunu geçtiğimiz hafta gerçekleştiren AK Parti Çankırı milletvekili aday adayı Mehmet Akif Çeç, adaylık süreci ve seçimlere ilişkin açıklamada bulundu.

14 Mayıs seçimlerinin bir var olma meselesi olduğunu söyleyen Çeç, halkımızın basiret ve ferasetiyle Türkiye’ye diz çöktürmek isteyenlerin oyununu bozacağını ifade etti. Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu, yazar ve düşünce adamı olan Mehmet Akif Çeç, basın açıklamasında özetle şu görüşlere yer verdi:

“Siyasi misyonum; bin yıldır İslam’ın bayraktarlığını yapan ve bu coğrafyada muazzam  bir İslam medeniyeti inşa eden bir milletin evladı olduğumun ve bunun üzerime ne büyük bir sorumluluk yüklediğinin bilinciyle hareket etmek olacaktır..

Siyasi amacım; bin yıl önce kendimize vatan kıldığımız bu coğrafyadan bin yıldır bizi çıkarmaya çalışan haçlılardan bugünkü dünya sisteminin egemenlerine ve onların içimizdeki uzantılarına kadar tüm şer güçlerin Türkiye’ye diz çöktürmek için yeniden harekete geçtiği bu dönemde, Türkiye’yi durdurmak isteyen bu şer güçlerine karşı verilen büyük Türkiye’yi inşa etme mücadelesinde var gücümle çalışmak olacaktır.

Lokal siyaset ulusal ve uluslararası siyasetten bağımsız değildir. Türkiye her açıdan büyük ve güçlü olduğunda, bunun dünyadaki yansımaları da, yöremize, ilimize yansımaları da elbette aynı oranda olumlu olacaktır. Aynı şekilde, Allah korusun, Türkiye’nin beli kırıldığında bunun dışarıda ve içerdeki, ilimizdeki etkileri de olumsuz olacak, millet olarak büyük bir zillet ve hezimete düçar kalmış olacağız. Bu sebeple 14 Mayıs seçimleri Türkiye için hayati bir meseledir, bir varolma meselesidir, Türkiye’nin bütün kazanımlarını koruma ve sürdürme ya da kaybetme meselesidir. Tarihin akışı ve yatağının değiştirilmek ve Türkiye’nin önünün kesilmek istendiği şu dönemde, bin yıldır basireti, firaseti, iz’an ve irfanı ile her türlü badireyi aşmayı bilen milletimiz, bu seçimde de bütün oyunları bozacaktır. Karatekinlerin, Cemalettin Ferruhların, Hacı Murad-ı Velilerin, Çerkeşî Mustafa Efendilerin ve daha nice maneviyat ulularının mayaladığı bu toprakların, güzel Çankırımızın halis insanları da, bu oyunu bozmada, tarih boyunca olduğu gibi yine ön saftaki yerini alacaktır.

Şahsi olarak Çankırı’ya yönelik gerek iktisadi, gerekse sosyal ve kültürel pek çok yerel ve yerinden kalkınma, insanî yatırım ve insana yatırım projelerimiz mevcut. Allah nasip ederse hepsini tek tek açıklar ve hayata geçmesi için de elimizden geleni yaparız. Fakat hiçbir şey Türkiye’nin bağımsızlığından, büyük Türkiye idealinden ve büyük medeniyet yürüyüşümüzden daha büyük ve önemli değil. Çünkü bağımsızlığımız elimizden giderse, Türkiye huzurun, güvenliğin ve istikrarın kalmadığı bir ülke haline gelirse ekonominin de, projelerin de hiçbir kıymeti olmaz. Bu sebeple önce Türkiye diyoruz. Türkiye varsa Çankırı var, Türkiye güçlü ise Çankırı da güçlü.”      

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2023, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner304