banner198

AK Partili vekilin 'çay-simit' hesabına Karamollaoğlu'ndan tarihi gönderme!

AK Partili vekilin 'çay-simit' hesabına Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken cevap!

AK Partili vekilin 'çay-simit' hesabına Karamollaoğlu'ndan tarihi  gönderme!
banner145

AK Partili vekilin 'çay-simit' hesabına Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken cevap!

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'nun asgari ücretle geçinen 5 kişilik bir ailenin günde 3 öğün çay- simit tükettiğinde ceplerinde 1120 lira para kalabileceğini söylemesinin ardından, Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu'ndan ilginç bir video ile yanıt geldi.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'nun sosyal medya hesabı üzerinden verdiği videolu yanıtta şu ifadeler yer aldı: "AK Partili bir vekilin yapmış olduğu malum çay simit hesabına cevap vermeye gerek duymuyoruz. Sayın Erdoğan yıllar öncesinden gereken cevabı vermiş zaten."

Çankırı’da bir bardak çayın 1 TL, simit fiyatının da 1 TL olduğunu belirten AK Parti Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu şöyle konuşmuştu: “5 kişilik bir aileden yapacağım hesabı. AK Parti kurulduğunda 2002 yılında asgari ücretli vatandaşımızın maaşı sabah, öğle, akşam çay simit almaya yetmiyordu. Şimdi asgari ücretlinin maaşı ne kadar, iki bin yirmi lira. Koyduk kenara. 1 çay, 1 simit 2 lira. 5 kişilik bir aile bir öğünde 10 lira. Günde 30 lira. Ayda ne yapar, 900 lira. 2020 lira eksi 900 lira. Ne yapar? Demek ki 1120 lira cebinde kalıyor. Daha mı iyi daha mı kötü? Soruyorum matematik yaptık muhterem, şöyle kalk bakayım ayağa.”

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 15:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
çvş
çvş - 5 yıl Önce

sayın vekilim bu kadar kiloyu çay simit le yaptın dikkat et şekerin çıkmasın ?

Mehmet
Mehmet - 5 yıl Önce

kısa ve öz olarak sayın vekilim peki bu hesaba göre siz 1120 TL ile geçinebilirmisiniz 5 kişilik bir ailenin ev kirasını giyim kuşamını sağlık giderlerini okul masrafını elektriğini suyunu bu 1120 Tl ile bize bir matematikçi olarak bir açıklayabilirmisiniz..

SIRADAKİ HABER

banner304