banner198

CHP İl Başkanı Tatlıcı vatandaşları oy kullanmaya davet etti!

Ülkenin zor günlerden geçtiğini vurgulayan CHP İl Başkanı Fikret Tatlıcı, vatandaşları oy kullanmaya davet etti.

CHP İl Başkanı Tatlıcı vatandaşları oy kullanmaya davet etti!
banner145

 Ülkenin zor günlerden geçtiğini vurgulayan CHP İl Başkanı Fikret Tatlıcı, vatandaşları oy kullanmaya davet ederek " 13 yıldır ülkeyi hukuksuzluğa, ayrışmaya ,kutuplaşmaya ,şiddet ve terör ortamına sürükleyenlere dur demek için sandığa gitmeliyiz" dedi.

 

İl Başkanı Fikret Tatlıcı yaptığı yazılı basın açıklaması ile 1 Kasım seçimlerinin önemine değindi.

 

Seçimlere umutla gittiklerini belirten Tatlıcı, "1 Kasım Pazar günü yapılacak tekrar seçim ülkemiz için çok önemlidir.Her seçim için böyle söylenir. Ama bu seçimler ülkemizin geleceği için çok önemli seçimdir. Bu defa sandığa  çocuklarımız, gençlerimiz için, esnafımız, işçimiz çiftçimiz, emeklilerimiz için, hukuk için,demokrasi için,terörden kurtulmak için, ülkemizin geleceği için gitmeliyiz.Huzur ve barış içinde özgürce  yaşamak hepimizin hakkıdır.Barış ve huzur içinde yaşamak istiyorsak,uygar dünyanın bir parçası olmak istiyorsak, refah toplumu olmayı hedefliyorsak,siyasetteki kavgadan, gerginlikten bıktık diyorsak, başarmak hiç zor değil." şeklide konuştu.

              

Tatlıcı’nın  basın açıklaması şöyle:

13 yıldır ülkeyi hukuksuzluğa, ayrışmaya ,kutuplaşmaya ,şiddet ve terör ortamına sürükleyenlere dur demek için sandığa gitmeliyiz. Özgür irademizle mutlaka oyumuzu kullanmalıyız. Bir oyum var, neyi değiştirir denmesi çok yanlıştır. Bir oyla çok şey değişir.Bir oy Türkiye’nin demokratikleşmesine katkıdır.Bir oy basın özgürlüğüdür, ülkemizde barıştır,kardeşliktir,birlikte yaşam ve huzurdur. Bir oy kadın erkek eşitliğidir, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği Türkiye demektir.Öyleyse 1 Kasım’da sandığa gidelim.Ülkemizin geleceğini oylarımızla kendimiz belirleyelim.

 

CHP , 7 Haziran seçimlerinde sandıktan çıkan sonuç doğrultusunda koalisyon çağrılarına duyarsız kalmamış, önce partim değil ,önce Türkiye diyerek koalisyon Hükümeti  kurabilmesi için gerekli çaba ve hassasiyeti göstermiştir.Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu‘nun koalisyon  kurulabilmesi sürecindeki tutumu kamuoyumuzda taktirle karşılanmıştır. İktidarı elden bırakmak istemeyen AKP , her defasında milli iradeden söz ederken, 7 Haziran seçimlerinde ortaya çıkan millet iradesini görmezden gelmiştir. Koalisyon hükümeti kurulmasını engelleyerek,erken seçimin yolunu açmıştır.Halkımız bu tutumu sandıkta mutlaka değerlendirmelidir.

          

7 Haziran seçimleri öncesi, Cumhuriyet Halk Partisi söyleyene kadar emekliyi,asgari ücretliyi,taşeron işçiyi ve çiftçiyi akıllarına bile getirmeyen ,asgari ücret 1500 TL olacak dediğimizde işadamlarına şikayet eden  iktidar sahipleri, CHP’nin seçim bildirgesinde , emekli,asgari ücretli,taşeron işçi ve çiftçimiz için vaatlerini açıkladığında kaynak yok dediler.Kaynak vardı  da niyetleri yoktu.Bugün gerçek ortaya çıktı. AKP’nin vaatlerine bakınca herkes kaynağın var olduğu gördü.Biz kaynak var diyoruz.Kaynak üreten Türkiye’dir. Kaynak CHP’nin yetenekli ,birikimli kadrolarıdır.Kaynak ürettiğini hakça paylaşacak insanımızdır.

          

Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Ciddi bir yönetim boşluğu var.Türkiye’nin Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyacı var.Türkiye’nin temel sorunlarını ancak Cumhuriyet Halk Partisi çözebilir.İnanıyorum Türk seçmeni , Türkiye’ye hak etmediği olumsuz tabloları yaşatanlara, diktatörlük heveslilerine ,hak ettikleri dersi sandıkta verecektir. 1 Kasım günü yurttaşlık görevini yerine getirip,Cumhuriyete ,ülkemize sahip çıkma günüdür.Seçimlerin ülkemiz ve Çankırı’mız için huzur ve barış içinde geçmesini dilerim.  

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2015, 03:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
halil yilmaz
halil yilmaz - 8 yıl Önce

chp bir asirdir ne vermis bu memlekete ne verebilirki biz bu zihniyeti biliyooruz kargasa kaos din dusmanligi en buyuk yaptigida menderesi asmak ucak dolusu altin kacirdi diye ayni oyun tayyip icin oynandi fakat tutmadi dertleri bu.

SIRADAKİ HABER

banner304