banner198

İYİ Parti Uluslararası Politikalar Başkan Yardımcısı Karamemiş, Çankırı Milletvekili aday adayı oldu!

İYİ Parti Uluslararası Politikalar Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş, İYİ Parti Çankırı Milletvekili aday adayı oldu.

İYİ Parti Uluslararası Politikalar Başkan Yardımcısı Karamemiş, Çankırı Milletvekili aday adayı oldu!
banner145

İYİ Parti Uluslararası Politikalar Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş, İYİ Parti Çankırı Milletvekili aday adayı oldu.

Resmi başvurusunu Genel Merkeze yapan Karamemiş,  bugün saat 15.00’da İYİ Parti Çankırı İl Başkanlığı binasında İl Başkanı Aydın Akbaş ve Merkez İlçe Başkanı Mustafa Duyar’ın hazır bulunduğu basın toplantısı ile aday adaylığını resmen ilan etti.

Kamuoyuna açıklamalarda bulunan Karamemiş, “Ben siyasetçi kimliğim bir tarafa ömrümü iş insanı olarak geçirdim. Hiç kimseye en ufak bir ayrımda bulumadım. Memleketimiz Çankırı’nın da artık siyaset üstü bir bakışa, Çankırı söz konusu olunca siyasi kimliklerini bir tarafa bırakabilen, Çankırı için ortak paydada, ortak akılda buluşabilen siyasetçilere ihtiyacı var.  İnşallah Çankırı’da bu değişimi hep birlikte sağlayacağız. Ben bu şehirde doğdum, çocukluğum, gençliğim burada geçti. Sonrasında da memleketimden hiç kopmadım. Elde ettiğim maddi, manevi tüm başarılarımın çıkış noktasında Çankırı var. Bu şehrin Sanat Okulunda, Endüstri Meslek Lisesi’nde öğrendiğim ağaç işleri mesleği ile dünyada söz sahibi oldum. Dolayısıyla bu şehre bir vefa borcum var. Bana ulaşan tüm hemşehrilerimize gücümün yettiğince destek olmaya çalıştım. Çankırı’daki sivil toplum kuruluşlarımızla bir çok çalışmada bir arada olduk, onlara da katkı sağlamaya çalıştım. Şehrimize yatırımcılar kazandırdım, inşallah çok daha fazlasını da kazandıracağız. “dedi.

Çankırı’yı Ankara’nın gölgesinde kalan bir şehir olmaktan çıkaracağız -

Karamemiş, “Çankırı’yı Ankara’nın gölgesinde kalan bir şehir olmaktan çıkarıp, güneş gibi parlayan bölgesinde söz sahibi bir şehir haline dönüştüreceğiz. CÇankırı’mızın sorunlarını çok iyi biliyorum. Çankırı’mızın sanayide, ticarette, eğitimde, sporda, sosyal hayatta ülkemizin geride kalmış illeri arasında yer alması hepimizi gerçekten üzüyor. Çankırı’mızın seçilmiş milletvekillerinin sorunlara çözüm üretememesi, aksine Çankırı’mızın var olan değerlerini bile koruyamaması artık bir yenilenmenin ve değişimin geldiğinin işaretidir.  Kıymetli katılımcılar, Çankırı’nın içinden yetişmiş bir hemşeriniz olarak buradan beyan ediyorum ki, Çankırı’da doğdum, Çankırı’da yetiştim ve kalbi Çankırı için atan bir kardeşiniz olarak Çankırı’ma, ülkeme ve aziz milletime hizmet etmeye adayım.” şeklinde konuştu.

Sözlerine devam eden Karamemiş, “Bu vesileyle Büyük Türk Milletinin, Çankırı’mın ve İyi Parti’min bir neferi olarak 14 Mayıs tarihinde gerçekleşecek genel seçimlerde 28. Dönem İYİ Parti Çankırı Milletvekili aday adayı olarak karşınızda bulunuyorum. Açık yüreklilikle belirtmek isterim ki Siyasetteki öncelikli hedefim Çankırı’mıza ve dolayısıyla Ülkemize hizmet etmektir. Çankırı’mız Devletine Milletine bağlı asil bir İç Anadolu şehridir. Bu güzel şehrin insanlarının işsizlik gibi, sağlık ve eğitim sorunu gibi, geçim sorunu gibi sorunlarla anılması benim yıllardır içimde kanayan yaradır. Bu duygularımla Çankırı’mızın ve Türkiye’mizin geleceğine birlikte imza atacağımız, Cçıkmış olduğumuz bu çetin yolda Millet İttifakını iktidara taşımak ve Çankırı’mızı milletvekili olarak temsil etmek için sizlerin teveccühüne talibim.” diye konuştu.

Karamemiş, Çankırı İYİ Parti’den kim aday gösterilirse gösterilsin 1 milletvekilliğini garanti gördüklerini, 2-0 yapmak için çalışacaklarını söyledi.

Gazetecilerin ‘ikametiniz nerede?’ sorusuna cevap veren Karamemiş, Orta Kalfat köyünde evi olduğunu ifade etti. Karamemiş, “evimde ikametimde Kalfat köyündedir. Seçimlerde Kalfat’ta oy kullanacağım” dedi.

İYİ İstanbul Milletvekili aday adayı Ömer Lütfi Özenç, İYİ Parti eski İl Başkanı Bora Kanat, toplantıya katılarak Karamemiş’e desteklerini iletti.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2023, 15:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aytun T.
Aytun T. - 12 ay Önce

Bir insanın siyaseten istenmediği yere gelmesi çok anlamsız.

SADIK K...
SADIK K... - 12 ay Önce

Aday olursan hangi otelde kalacaksın .Yani gündüz aday gece yarasa

idris
idris - 12 ay Önce

1 garanti 2 ye çalışacaklarmış hangi dünyada yaşıyorsunuz uzayda mı bu il terör destekli bir bloğa oy vermez ithal olduğundan bilmiyor herhalde

Faruk Namlı
Faruk Namlı - 12 ay Önce

Aday adaylarına bakınca , bu adam en isabetli aday diye düşünüyorum.

SIRADAKİ HABER

banner304