banner198

İYİ Partide Merkez İlçe Başkanı istifa etti!

İyi Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanı Erkan Doğan görevinden ve partisinden istifa etti.

İYİ Partide Merkez İlçe Başkanı istifa etti!
banner145

İyi Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanı Erkan Doğan görevinden ve partisinden istifa etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti'nin 4. Olağanüstü Kurultayı öncesi yaptığı çağrı günden güne karşılık bulmaya devam ediyor. Bu doğrultuda Çankırı İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Erkan Doğan istifa ettiğini duyurdu.

Siyaset kulislerini sallayan açıklamaya göre; Doğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin yuvaya dönme çağrısına kulak vererek İyi Parti’den istifa etti.

Doğan açıklamasında şunları kaydetti:

 "Siyaset hayatım tesadüflerle başlamadı. Çok büyük bir çaba sarf ettim, sarf ettiğim bu çabanın hiçbir noktasından pişman olmadım ve hiçbir cefasından da kaçmadım. Herhangi bir makamda değil ülkücü olarak bir ömür geçirmek çabasında oldum. Yüce Rabbime şükürler olsun ki onun huzurunda seccadeye baş eğmekten başka bir yön bulmadım. 'Allah var gam yok' dedim ve O neylerse güzel eyledi. 14 yaşımda başladığım kutlu davamda Başbuğum Alparslan Türkeş’in de dediği gibi siyaset çizgimde hiçbir kırıklık olmadan bugün siz değerli ülküdaşlarımın gönüllerinde hiçbir makamdan daha değerli olmayan bir makamda yer edindim. Bugün 41 yaşımdayım! Osman Bölükbaşı, Alparslan Türkeş, Dündar Taşer, Gün Sazak, Galip Erdem gibi Türklük davasının kutupları olan değerli büyüklerimin yolunda yürüme şerefine nail olduğum siyaset hayatıma başladığım yerde devam etmek için bugün başkanlık divanımdaki arkadaşlarımla birlikte Çankırı iyi parti merkez ilçe başkanlığı görevinden istifa etmiş bulunmaktayım. Ülkücü şehitlerimin aileleri ve gazilerim bana haklarını helal etsin. Onlar sayesinde bu topraklar vatan olmaya devam etmiş, ay-yıldızlı bayrağım Türk Yurdunda dalgalanmaya devam etmiştir. Vatan sağ olsun kelâmından daha değerli bir prensibim olmamıştır. Ülkü ocaklarında beraber aynı tastan çorba içtiğim arkadaşlarım içerisindeki hiçbir kimse bir kişiye beş kişi dalan haydut arkadaşım olmamıştır. Göğsü Vatan millet bayrak sevdasıyla yanan ülküdaşlarım olmuştur. Bu vesileyle buradaki siyasi hayatıma son verirken İYİ Parti Çankırı merkez ilçe başkanlığı görevinden istifa ediyorum. MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli beyin Ülkücünün yeri yuvasıdır sözünü önemsiyor. Buradan o çağrıya karşılık veriyorum. Duruşumun belli olduğu davamda Ülkücü ve Türk Milliyetçisi olarak devam edeceğim. VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN."

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 14:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
captain
captain - 3 yıl Önce

Kişiliksiz insanlar kapı kapı dolaşır. Bunun gibi nicelerini gördük

SIRADAKİ HABER