banner198

Koray Aydın'a yol arkadaşlarından zehir zemberek açıklama!

MHP Çankırı eski İl Başkanı Arif Soysal, Koray Aydın'a adeta isyan etti.

Koray Aydın'a yol arkadaşlarından zehir zemberek açıklama!
banner145

Milliyetçi Hareket Partisi 10. Olağan Büyük Kongresinde (2012) Koray Aydın’ı desteklediği için İl Başkanlığı görevinden alınarak tasfiye edilen MHP Çankırı eski İl Başkanı Arif Soysal, Koray Aydın'a adeta isyan etti.


Koray Aydın'a destek veren dönemin il başkanları olarak tasfiyeye uğradıklarını belirten MHP
 7 eski il başkanı ortak basın toplantısı düzenleyerek Koray Aydın'ın Meral Akşener'e yönelik eleştirilerine sert çıktılar. Çankırı, Konya, Rize, Kütahya, Sakarya, Edirne ve Muğla MHP eski İl Başkanları yaptıkları basın toplantısında, Koray Aydın'ın sergilediği bozguncu ve Genel Merkeze hizmet eder nitelikteki yaklaşımının kabul edilemeyecek olduğunu kaydederek, "Biz; dünün paralelci! ve hırsızının! bugün tek ülkücü ilan edilmesini ibretle izliyoruz. Dün paralel iftirasına maruz kalmasına rağmen bugün paralel müfterisi olmasını da ibretle izliyoruz."  ifadeleri kullanıldı.

 

MHP Konya Eski İl Başkanı Hasan Kaya, MHP Rize Eski İl Başkanı Zeki Mayi, MHP Kütahya Eski İl Başkanı Salim Ay, MHP Sakarya Eski İl Başkanı Mehmet Erdoğan, MHP Edirne Eski İl Başkanı Mehmet Tolga Akalın, MHP Çankırı Eski İl Başkanı Arif Soysal ve MHP Muğla Eski İl Başkanı Osman Güven imzasıyla yayınlanan Basın Açıklaması aynen şöyle;

Muhalefete Çankırı'dan blok destek geldi!

Bizler 2012 yılında seçimle gelen ve büyük kongrede Koray Aydın’ı desteklediği için görevden alınan MHP İl Başkanları olarak tarihi bazı gerçekleri ve uyarılarımızı ülkücü kamuoyu ve Türk Milleti ile paylaşmak istiyoruz.

2012 yılında yapılan MHP 10. Olağan Büyük Kongresi sürecinde Koray Aydın’ı destekleme kararı almış ve bu kapsamda oluşan irademizi delegemiz ile birlikte il merkezlerimizde yapmış olduğumuz ve Koray AYDIN’ın da katıldığı toplantılarda açıkça ilan etmiştik. Bu toplantıların bütün organizasyonu bugünde diğer il başkanları ve teşkilat mensuplarınca yapıldığı gibi o dönemde de bizler tarafından yapılmış ekonomik giderleri de teşkilat mensuplarımızın dayanışması ile karşılanmıştır.

MHP Genel Merkezi ; her kongre döneminde rakip adaylara uyguladığı yöntemi 2012 yılında da uygulayarak, desteklediğimiz Koray Aydın’a iftira, hakaret ve yalanlarla saldırılarda bulunmuştur. 


Bu çerçevede dile getirilen belli başlı iki husus şunlardı.

1-Koray Aydın malum cemaat tarafından desteklenen bir adaydır. İl organizasyonlarına cemaat katkı sağlamaktadır.

2-Bakanlığı döneminde yolsuzluklara bulaşmış, şaibeli bir kişidir.

O dönemde hepimiz bütün inancımızla Genel Başkan adayımız Koray Aydın’ı savunmuş, bu yüzden pek çok hakarete maruz kalmıştık.

Büyük Kongrede; bir gece önceden başlayan hatalı organizasyon, salonda oluşturulan zaaf, gücümüzün çok altında bir imzayla adaylık teklifiyle psikolojik üstünlüğü kaybetme ve etkisiz bir konuşmayla beklenen son geldi. Buna rağmen 441 adet büyük kongre delegesi tarafımıza yüksek teveccüh gösterdi.

 Biz demokratik bir yarış olarak değerlendirerek sonuçlara saygı duyarken, Genel Başkan Devlet Bahçeli teşekkür konuşması için kürsüye çıktığında, hepimizi kucaklamak yerine başkaldıran fitneyi nasıl ezdiklerini anlatıyordu.

Fitne ilan edilen bizler seçimle gelmiş olmanın yüksek sorumluluğu ile görevlerimizin başına dönüp, yaklaşan mahalli seçimler için hazırlıklara başladık. Ancak kısa bir süre sonra Genel Merkez intikam operasyonlarına başladı ve hepimiz başkanlığını yaptığımız il teşkilatları kapatılmak sureti ile görevden alındık. İşte tam da bu günlerde medyada MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli ile bizlerin Genel Başkan adayı Koray Aydın’ın birlikte yemek yedikleri haberi yer alıyordu. Elbette normal şartlarda bu bir demokratik bir olgunluktu. Ancak burada beklentimiz doğal olarak, Genel Başkan adayımızın bu yemekte bizlere sahip çıkacak, antidemokratik görevden almaları eleştiren ve sona erdiren bir yaklaşım sergilemesiydi.

Maalesef bu tavır kendisinden gelmedi. Seçimle geldiği görevlerinden Koray Aydın’ı desteklediği için uzaklaştırılan bizler, hukuki ve siyasi olarak neler yapabileceğimizi istişare etmek için Sakarya, Kütahya gibi illerde toplantılar yaptık. Ancak yine görevden alınmamızın sebebi olan Koray Aydın, yaptığımız bu toplantılardan bile ağır rahatsızlık duyarak bu toplantıların bir sonuca varmasını engellemeye çalıştı.

Verdiğimiz hukuki ve siyasi mücadelenin hiçbir yerinde yer almayan, bizlere manevi en küçük bir destek vermeyen Koray Aydın, bu sürecin ardından tekrar milletvekili seçilip, Meclis Başkan Vekilliğine kadar yükselirken destek veren sekiz il başkanından yedi tanesi olarak bizler siyasi tasfiyeye uğradık. Bizimle birlikte yol yürüyen Trabzon il başkanı arkadaşımız Muammer Demeli tepki istifası yapmak istedi bu husus dahi Koray AYDIN tarafından engellendi.

 Süreç içerisinde yaşanan pek çok detayla birlikte bu hususları şimdiye kadar kamuoyuyla hiç paylaşmadık. Çünkü bizler, ayrıştırıcı olmayan, hareketin her mensubuna gönlünü açmış, büyük hedefleri olan Türk Milliyetçileriyiz.

Ancak geldiğimiz noktada, Milliyetçi Hareket Partisi mensupları, ülkücüler, delegeler, il ve ilçe başkanları, belediye başkanları yeni ve büyük bir mücadelenin ortasındayken, Koray Aydın’ın sergilediği bozguncu ve Genel Merkeze hizmet eder nitelikteki yaklaşımı bazı konuları açıklama ihtiyacını doğurmuştur.

 Kendisinden bu güne kadar tek beklentimiz hırsının ve nefsinin esiri olmamasıydı. Tek isteğimiz bir kurultayın toplanması ve ülkücü irade kimi tercih ederse hep birlikte buna saygı gösterilmesiydi. Ancak görülmüştür ki, Koray Aydın’a ilişkin bu beklentimiz yine hayal kırıklığı ile neticelenmiştir. Bize yapılanlara, vefasızlıklara sessiz kalabilirdik ama çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği söz konusu olunca kimse bizden kayıtsız kalmamızı beklememelidir. Hiç kimse bu büyük yürüyüşü ikinci defa engelleyemeyecektir.

Ortada daha bir seçimli kurultay bile yok iken, sözde muhalif olduğu Genel Merkezi değil, bir başka muhalif adayı Genel Merkez üslubuyla eleştirmek, iftira, yalan ve hakarete başvurmak yakışıksız bir yaklaşım olduğu gibi ümidini MHP’de yaşanacak değişime bağlayanları yaralar. Sürdürülen mücadele bir demokrasi ve hak arama mücadelesidir. Sandığı delegenin önüne koyma çabasıdır. Bu aşamada Genel Merkeze hizmet eden bir yaklaşım içerisine girmek kabul edilemez.

Kurultay şimdi toplanırsa aleyhime netice çıkar diyerek, kişisel hırslarla müşterek çabayı zaafa uğratacak sözler vicdanlarda derin izler bırakır. Bu uyarımız kendi adımıza değil, milyonlarca ülkücü ve Türk milleti adınadır. Defalarca Genel Başkan adayı oldunuz, biz de sizi destekledik. Bu süreçte toplayabildiğiniz imzaları, baştan beri sergilediğiniz tutumu, oynamaya çalıştığınız alanı biliyoruz.  Kongreyi kazanamayabilirsiniz ama ülkücülerin teveccühüne çamur atmak yerine saygı duyarak gönülleri kazanabilirdiniz. Eğer siz ülkücü iradeye saygı duymazsanız, ülkücülerin de size saygı duymayacağını unutmamalısınız. 

Biz; dünün paralelci! ve hırsızının! bugün tek ülkücü ilan edilmesini ibretle izliyoruz. Dün paralel iftirasına maruz kalmasına rağmen bugün paralel müfterisi olmasını da ibretle izliyoruz.

Milliyetçi Hareket Partisi 10 Olağan Büyük Kongresinde (2012) Koray Aydın’ı desteklediği İçin teşkilatları kapatılarak görevlerinden alınan seçilmiş İl Başkanları…


Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 02:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER