banner198

Mustafa Sarıgül: İktidarın eli fakirin cebinde!..

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Çankırı ziyaretinde " İktidarın eli fakirin cebinde, zenginin eli ise iktidarın cebinde " eleştirisinde bulundu.

banner145

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Çankırı ziyaretinde " İktidarın eli fakirin cebinde, zenginin eli ise iktidarın cebinde " eleştirisinde bulundu.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, yurt genelinde sürdürdüğü teşkilatlanma çalışmaları kapsamında Çankırı’ya ziyaret gerçekleştirdi. Çankırı programına kalede bulunan Emir Karatekin türbesini ziyaret ederek başlayan Sarıgül, beraberindeki partililerle birlikte dua etti. Daha sonra şehir merkezinde basın mensupları ile bir araya gelen Sarıgül, AK Parti iktidarına yüklendi.

Sözlerine Çankırı turizminin lokomotifi Tuz Mağarasına değinerek başlayan Sarıgül, "Ilgaz Anadolu'nun yüce bir dağıdır. Çankırı ise, Anadolu bozkırının bereketli toprağıdır. Çankırı Tuz Mağarası tam 5 bin yıldır tuz üretiyor. Burası dünyanın en eski ve en büyük tuz madenlerinden biridir. Ülkemizin en büyük kaya tuzu rezervine sahiptir. Bu tuzlar, fabrikalarda işlenmekte ve sofralarımıza tat vermektedir. Hastalara şifadır, her derde de devadır. Sağlık turizminde bazı atılımlar yapılıyor. Neden dünyayı bu şifalı tuz mağaraları ile buluşturmuyoruz? Ülkemizi yeterince anlatamıyor, tanıtamıyoruz" dedi.

“TDP israfın iktidarını bitirecek, esnafın iktidarını getirecek!

Açıklamasına devam eden Sarıgül, “Geçim derdi bitecek, yuvalarımıza huzur gelecek. Bugünkü iktidar elalemin oğlunu, elin kızını düşünüyor. Bizim yavrularımızı, evlatlarımızı kim düşünecek? Onlara kim sahip çıkacak? Kimden yardım isteyecekler? Evini zar zor geçindiren babadan mı yoksa çocuklarının dertlerine üzülen anadan mı? Babalar iyi bir işi, adil bir maaşı ve çocuklarına iyi bir gelecek sağlamayı hak ediyor. Annelerse iyi bir eşi, tencerede kaynayan aşı ve çocuklarıyla insan gibi yaşamayı hak ediyor. İktidar; Bu vatanın çocuklarına, üvey evlat muamelesi yapıyor. Bizim için değişim, aile ile başlayacak. Kadınlar gelecek, Türkiye güzelleşecek Gençler seçecek, Yeni nesil gelecek, TDP gelecek, iktidar gidecek!” ifadesini kullandı.

“Pusulamız insan, rotamızsa insanca bir yaşam”

Hükümetin ekonomi politikalarını eleştiren Sarıgül, “İktidarın eli fakirin cebinde, zenginin eli ise iktidarın cebinde. İktidar bu ülkeyi banka şubesi, hazinesini de banka kasası olarak görüyor. İstediğine para veriyor, istediğine kredi. Hükümetin dilinden para düşmüyor, ancak milletimiz parayı bir türlü görmüyor! Ama vatandaş hesap sorunca, ser verip sır vermiyor! İktidar her şeyin üzerini örtmeyi çok iyi başardı. Bizim iktidarımızda örtülü hiçbir şey olmayacağı gibi örtülü ödenek de olmayacak. Çünkü millet, parasının nereye harcandığını bilecek, görecek. Har vurup harman savuranların dönemi bitecek.” Şeklinde konuştu.

Sarıgül, “Bizim iktidarımızda örtülü hiçbir şey olmayacağı gibi örtülü ödenek de olmayacak. Çünkü millet, parasının nereye harcandığını bilecek, görecek. Har vurup harman savuranların dönemi bitecek. TDP Çankırı'ya büyük bir turizm atağı başlatacak. Biliyorsunuz ki Yıldıztepe Kayak Merkezi, Türkiye'nin parlayan yıldızıdır. Kış turizmi adına, ekonomiyi daha da güçlendirmek için burada bulunan kayak merkezimizi hak ettiği yere getirmeye mecburuz. Yıldıztepe'nin Erciyes'ten, Palandökenden ne eksiği var? Yatırım ve tanıtımı olursa, yıldızı daha da parlayacak, hak ettiği yeri alacak. TDP iktidarında, yedi bölgede ayrı çalışma yapacağız. TDP iktidarında, nasıl ki Trakya ile Anadolu'yu birbirine bağlıyorsak, tüm bölgeleri de birbirine kavuşturacağız. Anadolu'ya el verdik, Çankırı'ya söz verdik. Çankırı nasıl ki Ankara'nın yanı başında, biz de Çankırı'ya aynı yakınlıktayız. TDP seçim vakti görünen, seçim bitince kaybolan bir parti değildir. TDP olarak sizlere her zaman değişimle geleceğiz. Biz milletimize yürekten bağlıyız. Çankırı'nın sevgisine, sonuna kadar layığız. TDP, hak etmediği kalpte bulunmaz. TDP sevilmediği kalpte asla tutunmaz. Fakirliğin dilini bilmeyenler, bu milletin dilinden anlamazlar" diye konuştu.

Sarıgül daha sonra Çankırı’ya geniş katılımlı bir çalışma i,çin geleceklerini belirterek Çankırı’dan ayrıldı.

vip

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2021, 01:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
ökkeş durmaz
ökkeş durmaz - 3 yıl Önce

taşı toprağı ile yıllarca pis durduğu şekilde dursaydı diyorsun yani Mıstık Sarıgül

SIRADAKİ HABER