banner198

Özcan’a CHP‘li Atalay’dan destek geldi!

CHP Çankırı Milletvekili Aday Adayı Murat Berat Atalay, Muhtar- Vali tartışmasında olayın Çankırı’nın tek gündem maddesiymiş gibi yerel basın da yer almasını eleştirdi.

Özcan’a CHP‘li Atalay’dan destek geldi!
banner145
CHP Çankırı Milletvekili Aday Adayı Murat Berat Atalay, Muhtar- Vali tartışmasında olayın Çankırı’nın tek gündem maddesiymiş gibi yerel basın da yer almasını eleştirdi.

 

Vali Vahdettin Özcan’a sahip çıkan Atalay, algı operasyonu yapıldığını iddia etti.  Çankırı Milletvekili İdris Şahin’e ağır eleştirilerde bulunan Atalay, yerel basında yer almasını eleştirdiği aynı gündem maddesinin içine daldı.    

 

CHP Çankırı Milletvekili A.Adayı Murat Berat Atalay'ın Vali Vahdetti Özcan ile Buğdaypazarı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Karsavuran arasında yaşanan olayla ilgili yazılı açıklamada bulundu.


Türkiye’nin çok zor bir dönem yaşadığını ifade eden Atalay, “Maalesef, Türkiye'de en tepeden başlayan konuşmanın yaşadığımız bu tartışma ile de  ayaklara kadar ulaştığını ve sistemin "baştan aşağıya kokuştuğunun" göstergesidir. Siyasi, icrai ve hukuki sorumluluk sahibi olmayanlar tarafından Saraylarda her hafta ağırlanan muhtarlar ve esnaflar gibi zevat üzerinden siyasi algı operasyonu yürütmektedir. Bu toplantılarda etkilenen kişiler de madem ki ben de seçilmişim o zaman güç bende diyerek devletin bütün dinamiklerini farkına varmadan yıkmaya kalkışmaktadır.” şeklinde konuştu.

Atalay açıklamasının devamında şunları kaydetti:

 

İşte, bir haftadır Çankırı kamuoyunu meşgul eden Vali-Muhtar tartışması da bu algı operasyonlarının bir sonucudur. Sanki bu olay, Çankırının tek gündem maddesiymiş gibi de yerel basınımızda yer bulmakta; üstelik Türkiye'nin ve Çankırı'nın sorunları karşısında sesi-soluğu çıkmayan vekiller de "mal bulmuş mağribi" gibi 3-5 oy devşirmek umuduyla amiri olan Valimize karşı mahalle Muhtarını seçim yatırımı için arkalayarak bu tartışmaya katılmaktadır.

Üzülerek söylemek gerekirse; Muhtarımız bağlı bulunduğu Mülki idare amirine basın aracılığıyla  halk tabiriyle "posta koymaktadır"! Neticede; bir ildeki devletin en büyük temsilcisi olan Vali ve Valilik makamı küçük düşürülmektedir. Böyle bir tartışmanın yaşanması, devletimiz ve Çankırımız adına üzüntünün yanısıra kaygı verici bir durumdur.


Ya AKP Milletvekili İdris Şahin'in, tarafları sukunete davet edeceği yerde tartışmaya basın yoluyla katılıp 3-5 oy için Vali ve Valilik makamını yerden yere vurmasına ne demeli? Seçilmiş bir Muhtara saygı duy diye Valiye adeta ayar ve gözdağı vermesine ne demeli?

Avukat Milletvekilimiz İdris Şahin, Hukuk Fakültesi değil de Orman Fakültesini mi bitirmiştir? 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun 4.Maddesinin 1. Fıkrası olan "İl genel idaresinin başı ve mercii validir" ifadesinden bihaber midir? Bağımsız bir seçimle geldiği halde, günümüzde yaşanan "siyasi vesayetten" etkilendiği açık olan Muhtarımızı, haklı-haksız olduğuna bakmadan vekaletini aldığı bir müvekkil gibi savunma güdüsüyle; makam olarak Validen üstün tutmakta ve Valilik makamını ayaklar altına almaktadır. Bu nasıl bir zihniyettir?


Şunu da söylemeden geçemiyeceğim: Hukuk okumuş İdris Şahin, bir tv kanalında, halen görüşülmekte olan "güvenlik(sıkıyönetim) paketini" Akp adına  savunmak için çıktığı programında; Hukuk ilmini inkar edercesine Sıkıyönetim yasalarını savunmuştur. İnsanların özgürlüğünü ve haklarını savunması gereken bir Hukukçu(!) nasıl olur da bir polis devletini savunabilir? Maalesef, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal'ın soruları karşısında hukuki cevap veremeyip zorlanınca da bir takım resimleri göstermek suretiyle, yapılan tartışmayı "siyasi gösteriye" dönüştürmüştür. Halbuki gösterdiği resimler esasen orada devletin olmadığının itirafıdır!


Hukuk okumuş biri olarak; 17-25 Aralık tarihlerinde yaşandığı delillerle iddia edilen Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonuna diğer vekil Hüseyin Filiz ile sesi çıkmayan İdris Şahin, Rüşvet aldığı iddia edilen kişiler elini kolunu sallayıp gezerken rüşveti ortaya çıkaran polislerin cezaevine konmasını; Bankasya'ya hukuksuz olarak elkonmasını da sadece seyretmiştir.


Şimdi ben İdris Şahin'e soruyorum:
-Paralarının ortaya saçıldığı olay Rüşvet değil de nedir?

-Daha 20'li yaşlardaki Bakan Çocuklarının ofislerinde çıkan trilyonları bunlar hangi ticareti yaparak  kazanmıştır?

-Terkedip kaçtığınız Suriye'deki toprağımızı korumak için niye tek bir kurşun sıkılmamasının sebebi oradaki terör örgütleri ile işbirliği içinde olduğunuzun bir sonucu mudur?

-Milletin gözünü boyamak için Suriye sınırına diktiğiniz Türk Bayrağının yeri hangi Uluslarası anlaşma ile alınmış ve tapusu kimdedir? Yoksa Suriye ile fiilen savaşta mıyız?


-Ülkedeki insanlar gezici-çapulcu-alevi-paralel-Türk-Kürt-Zaza diye kamplara ayrılırken ve Akp İktidarının yanlışlarına muhalefet eden herkese karşı adeta nefret suçu işlenirken sesiniz neden çıkmıyor?


-Partiniz tarafından tekrar Milletvekili adayı gösterilmeniz, sizin için her türlü milli, manevi, ahlaki ve hukuki değerden daha mı kıymetli?


Kusura bakma İdris Şahin, Çankırı halkı seni Dikta Rejimi kurmak ve onu korumak için çıkarılan Sıkıyönetim yasalarını savunasın diye seçmedi. İnsanlar vekil olmak için doğmazlar, insanlar için onur, gurur, hak ve hukuk vekillikten daha önce gelir. Okuduğunuz Hukuk ilmine ve Çankırı halkının güvenine ihanet etmeyin. 3-5 oy için Muhtarımızı savunacağım diyerek devletin Valilik makamını yok etmeyin"!

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2015, 16:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Gümüşok
Hüseyin Gümüşok - 7 yıl Önce

Biri şuna chp nin Çankırı da hiçbir şekilde var olamayacağını değil vekil olmak chp adayi olsa dahi kimsenin onu tanimayacagini bu şekilde isim yapamayacağını anlatsın. Bu aralar meşhur olmak isteyen idris Şahin i elestiriyo ama chp den o da çok zor :)

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 7 yıl Önce

ne demişler, katranı kaynatsanda olmaz şeker cinsini sevdiğim cinsine çeker.halkin menfaati̇ i̇çi̇n çirpinan bi̇r muhtari deği̇lde müteahi̇de arka çikan muhtara hakaret eden despotluk gösteren vali̇ye destek olmak i̇çi̇n chp li̇ olmaniz gereki̇rdi̇. aday da bakti i̇ki̇ tarafa, kani ki̇mi̇ çekti̇yse o tarafi terci̇h etti̇ ve vali̇ni̇n oyunu kapti.chp örgütünü ne kadar tebrik etsek azdır kim bilir bu adayı bulmak için ne kadar uğraşmışlardır.

Halkçı
Halkçı - 7 yıl Önce

i̇şte chp bu. adında halk var ama halkın muhtarını hor görüyor. size bu mevzudan ekmek çıkmaz. çıksa da kimse yemez.

Muhtar
Muhtar - 7 yıl Önce

her mevzuya dalmak, gündem olmak, konuşmak için konuşmuş olmak istersen böyle olur. sayın atalay çankırı da hakım derken halkın karşısında durdu.

SIRADAKİ HABER