Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, 40 yıla aşkın süredir Çerkeş ilçesine hizmet veren belediye binasını Çankırı Karatekin Üniversitesine devredeceklerini duyurdu.

Çankırı’nın en büyük ilçesi Çerkeş’e üniversitenin gelmesi için bütün olanakları seferber eden Hasan Sopacı, radikal bir karar alarak şu anda Çerkeş halkına hizmet veren Çerkeş Belediye Binasını, 2022-2023 eğitim-öğretim sezonuna hazır olacak şekilde üniversiteye devir edeceklerini açıkladı.

Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi,  Çerkeş’e çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Rektör Harun Çiftçi ‘ye ilçeyi gezdiren Sopacı, Çerkeş’te, meslek yüksekokulu açılması için 40 yıllık belediye binasını meclis kararıyla Karatekin Üniversitesine tahsis edileceğini aktardı. 

Gerekirse barakaya geçeriz -

İlçede üniversite eğitimin verilmesi için yıllardır caba sarf eden Sopacı, bugün ilçeye öğrenci gelse, makam odasını hemen boşaltmaya hazır olduğuna dikkat çekti. Sopacı, baraka dahi olsa makam odasını taşımaya ve ilçenin bütün imkanlarını öğrencilere seferber etmeye hazır olduklarını söyledi.

Editör: Haber Merkezi