banner198

Karamollaoğlu: Seçimlere İstanbul’u Kazanacak Bir Adayla Gireceğiz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu konuşmasında yerel seçimlerin önemine, ekonomik krize ve birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.

Karamollaoğlu: Seçimlere İstanbul’u Kazanacak Bir Adayla Gireceğiz
banner145

Karamollaoğlu: Seçimlere İstanbul’u Kazanacak Bir Adayla Gireceğiz

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı Eylül ayı genişletilmiş il divan toplantısını Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen divan toplantısında il birim başkanları gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Divan toplantısına katılarak partililere seslenen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu konuşmasında yerel seçimlerin önemine, ekonomik krize ve birçok konuda önemli açıklamalar yaptı. Karamollaoğlu, “Sorunları çözecek tek parti Saadet Partisi’dir” dedi. Yoğun katılımla gerçekleşen divan toplantısına Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bayat ve Mustafa Kaya, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İstanbul Temsilcisi Sadrettin Karaduman, il başkan yardımcıları, il divan üyeleri ile birçok teşkilat mensubu katıldı.

“Seçimlere Güçlü Adaylar İle Gireceğiz”

Coşkuyla karşılanan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu toplantıdaki konuşmasına merhum Av. Yunus Can’ı rahmetle anarak başladı. Konuşmasının devamında yerel seçimlerdeki başarıya değinen Karamollaoğlu, “Biz bu seçimlerde seçimi kazanmak için bir gayretin içinde olacağız. İnanırsanız bu seçimleri kazanmak mümkün olur. Sadece 17 senelik bir parti gibi görünebiliriz ama yarım asırlık bir teşkilatız. Bu seçimlerde İstanbul’u kazanacağını düşündüğümüz bir aday ile seçime gireceğiz. Bizim adayımız bugüne kadar oy alamadığımız tüm kesimlerden de oy alabilecek birisi olacaktır” dedi.

Kadınlar Ve Gençler Bizim İçin Önemli

Seçimlerde kadınların ve gençlerin önemine değinen Saadet Lideri, “Mümkün olduğunca divan toplantılarımızı tüm teşkilatlarımızın katılımı ile gerçekleştirmeliyiz. Kadınlarımızın, gençlerimizin de aralarında bulunduğu bir divan toplantısı daha verimli olacaktır. Bu seçimlerde Kadın Kolları Başkanlığımıza çok işler düşüyor. Kadın vatandaşlarımızın da oyları bir oydur erkek vatandaşlarımızın da. Ayrıca gençlerimizi motive etmemiz gerekiyor. Gelecekte sizlerin yerine onlar oturacaklar. Geçen seçimlerde sosyal medyadaki çalışmaları ile bizim başarımıza vesile oldular. Onları ihmal etmemeliyiz” diye konuştu.

Bizim Dediklerimizi Uyguluyorlar

Yerel seçimlerin genel seçim havasında geçeceğini belirten Temel Karamollaoğlu, “Bu seçim her ne kadar mahalli bir seçim olsa da, hükümet bu seçimlere genel seçim havasında girecektir. Bu seçimleri kazanmak istiyorsak kendimizi seçimlere adeta adamamız gerekmektedir” dedi. Seçim öncesinde söylediklerinin iktidar tarafından bir bir uygulanmaya başlandığını ifade eden Karamollaoğlu, “Seçim öncesinde söylediklerimizin hepsini bir bir yapmaya başladılar. İster ekonomi alanında olsun ister eğitim alanında olsun bizim söylediklerimizi kelimesi kelimesine ifade ediyorlar. İktidarda olanlar bir şeyleri tekrar etmek değil sorunları çözmekle görevliler. Şikâyet etmeye hakları yok, o şikâyetleri çözmek onların görevi. Saadet Partisi olarak biz bu milleti uyandırma mecburiyetindeyiz. Elhamdülillah milletimiz uyanmaya başladı” şeklinde konuştu.

Destekliyorsanız Oy Verme Mecburiyetindesiniz

Ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılara en doğru teşhisi Saadet Partisi’nin koyduğunu dile getiren Karamollaoğlu, “Bunu sadece ben söylemiyorum bizim dışımızda insanlar da, ‘Allah razı olsun. Sorunlara bir tek siz çözüm üretiyorsunuz, sizi seviyoruz’ diyorlar. Oyunuzu kime veriyorsunuz dediğimizde ise başlarını öne eğiyorlar. Bu iş sadece sevmeyle, takdir etmeyle olmaz. Seviyorsanız, takdir ediyorsanız destek de vermek mecburiyetindesiniz. Evet, her konuda bizimle aynı görüşte olmayabilirsiniz ama sorunları çözecek tek parti Saadet Partisi’dir” açıklamalarında bulundu.

Bu Şirketin Geçmişi De Sağlam Değil

Hükümetin Amerikalı bir özel şirket olan McKinsey şirketi ile anlaşmasına değinen Temel Karamollaoğlu, “Siz bir özel şirkete ülkenin en önemli kurumlarını teslim edemezsiniz. Bu şirketin geçmişi de sağlam değil. Finansal destek verdiği şirket bir gecede battı. 10 binlerce çalışanı da işsiz kaldı. Bu McKinsey şirketi de hiçbir şekilde hesap vermedi” dedi. McKinsey şirketinin ülkeyi daha borçlu konuma getireceğini belirten Karamollaoğlu, “Türkiye’ye ilk başta bu kadar sattınız bunlar yetmez diyerek yeni formül oluşturacaklar. Bu formülle, ‘Bor madenlerini acaba başkalarına nasıl peşkeş çekeriz. Türkiye’yi nasıl iflas ettiririz de önümüzde diz çöksün, her istediğimizi yerine getirsin’ amacında olacaklar. Unutmayın ekonomisi güçlü olmayan ülkeler yurt dışında etkili siyaset yürütemez. Heyheylenmelerin hiçbir faydası olmaz” diye konuştu.

Çözüm Formülü Saadet’te

Saadet Partisi’nin farklı olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, bu farkın tüm dünyaya anlatılması gerektiğini belirtti. Türkiye’nin içinde bulunduğu krizden çıkışın formülünü açıklayan Karamollaoğlu, “Birinci formül israfı kökünden kesmek ve yolsuzluğun önüne geçmektir. İsraf ve yolsuzluktan dolayı akan kaynak aklınızın almayacağı kadar çoktur. Biz bunu durdurursak hazinede ne kadar birikim olduğunu kısa sürede göreceksiniz. İkinci mevzu borçlar mevzusudur. Dış borçlar ayrı bir konu, ancak iç borçlar daha mühim. Esnaf, işçi, çiftçi, sanayici borçlu. Devlet? O da borçlu. O zaman bu borçları kapatmalıyız. McKinsey size bu fırsatı vermez. Bunu bilmelisiniz. Tarım da bir numaralı mesele olarak çözülmesi gerekir. Tarımda hedefin ekilmemiş tarla, hayvan otlatılmamış mera kalmaması olmalıdır. Tarıma verilecek destek 81 milyona verilecek desteğe bedeldir” diyerek konuşmasını tamamladı.

Yerel Seçimlerde Özveri İle Çalışmalıyız

Programın selamlama konuşmasını gerçekleştiren Saadet İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim merhum Yunus Can’ı rahmetle anarak başladı. Millî Görüş hareketi kimsenin gölgesinin altına saklanmamıştır diyen Abdullah Sevim, “Gölgeler gerçek değildir. Gölgeler gerçekliğin sadece yanılsamasıdır. Bizler gölge olmaya değil gölgesinde mazlumların huzur bulacağı dev bir çınar olmaya ant içtik” dedi. Millî Görüş hareketi olarak birçok seçime hazırlandıklarını dile getiren Sevim, yerel seçimlerde özveri ile çalışılmasının gerektiğini belirtti. Sevim, “Teşkilat modelimizi var olan teşkilat modelinden ‘üreten teşkilat modeline’ çevirmek zorundayız. Üreten teşkilat modelimizi inşallah belediye seçimlerinden sonra ‘üreten belediyecilik’ uygulamalarımızla taçlandıracağız” diye konuştu.

Milli Görüş Sancağını En Yükseğe Dikeceğiz

Milli Görüş sancağının “Kudüs’te sessiz sessiz ağlayan yavruların hıçkırıkları ile örülmüştür” diyen Sevim, “Milli Görüş sancağı Saadet Partililerin ellerinde geleceğe doğru yükseleceği günleri beklemektedir. Geliniz hak ve hakikat sancağı olan bu sancağı öyle yüksek bir tepeye dikelim ki gölgesine bütün mazlumlar sığsın, bütün çaresizler sancağımızı görünce umuda kavuşsun, ağlayan çocuklar gülsün. Hüzün, yoksulluk ve çaresizlik ülkemin bütün bölgelerinden çekilsin. Saadet Partisi yeniden bütün insanlığın umudu olsun” şeklinde konuştu.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 01:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER