banner198

TGB'den Mimarlar Odasına Uyarı: Başkentte PKK'ya Ödül Verdirmeyiz!

TGB, PKK’nın televizyon kanalı sunucusuna ödül verilmesine tepki göstererek Mimarlar Odası Ankara Şubesinin önünde eylem yaptı.

TGB'den Mimarlar Odasına Uyarı: Başkentte PKK'ya Ödül Verdirmeyiz!
banner145

Avrupa'da terör örgütü PKK propagandası yapan JinTv’nin sunucusu Güler Yıldız, Mimarlar Odası Ankara şubesinden Uluslararası Televizyon Haberciliği dalında ödül aldı! TGB, PKK’nın televizyon kanalı sunucusuna ödül verilmesine tepki göstererek Mimarlar Odası Ankara Şubesinin önünde eylem yaptı.

“Mimarlar Odası PKK'yı Kurtaramaz. PKK'ya Tek Ödül Mehmetçiğin Namlusudur!” pankartı taşıyan yüzlerce genç, Ankara Mimarlar Odası önüne yürüdü. Mimarlar Odası Ankara Şubesi önünde Türkiye Gençlik Birliği adına açıklamayı yapan TGB Genel Başkanı Dilek Çınar, PKK’ya ödül veren Mimarlar Odası Ankara Şubesinin işgal edildiğini vurgulayarak bu ödülün şehitlere kurşun sıkanlara verildiğini dile getirdi ve şunları söyledi:

“Bugün işgal edilmiş bir yerin önünde toplandık! Bugün Türk Mühendislerini ve Mimarlarını temsil etmesi gerekirken PKK’nın temsilciliğini üstlenen bir yerin önünde toplandık! Evet yanlış duymadınız: İşgal edilmiş!

Mimarlar Odasının yönetimi PKK tarafından işgal edilmiştir! İşgal edilmiş; çünkü Türkiye’ye bağlı, Türk milletine bağlı hiçbir kurum, hiçbir kuruluş Mehmetçiğimizi, Şenay Aybüke Yalçın’ı, Eren Bülbülümüzü, kundaktaki Bedirhan Bebeğimizi şehit eden PKK’ya ödül vermez! Veremez!”

“ANKARA VALİLİĞİNİ VE CUMHURİYET SAVCILARINI GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ!”

Verilen bu ödülü Türk milletinin kabul etmeyeceğini söyleyen Dilek Çınar, Ankara Valiliğini ve Cumhuriyet Savcılarını hem etkinliğin iptal edilmesi için hem de ödülü verenlerin yargı önüne çıkarılması için göreve çağırdı.

“PKK'ya verilen ödül, Mehmetçiğe kurşundur! Türk gençliğinin, Türk milletinin bu hainliğe sabredecek bir dakikası dahi kalmamıştır!

Ankara Valiliğini ve Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyoruz: Bu ödül töreni derhal iptal edilmeli, sorumlular hukuk önüne çıkarılarak hesap vermelidir”

MİMARLAR ODASI PKK İŞGALİNDEN KURTARILMALIDIR!

Mimarlar Odası faaliyetlerinin Türk milletine değil PKK’ya hizmet ettiğini söyleyen TGB Genel Başkanı Dilek Çınar, “Bu Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği’nin ilk vukuatı değil.

TMMOB’un adında Türk var ama içinde Türklüğe, Türk milletine, Türkiye’ye dair en ufak bir şey yok! İşgal altında bulunan TMMOB, hiçbir Türk mühendisin, Türk mimarın, Türk milletine bağlı hiçbir vatandaşımızın yapmayacağı PKK yandaşı eylemlerin odağı haline gelmiştir” dedi.

“TMMOB PKK’YA KALKAN OLUYOR!”

Mimarlar Odası’nın o faaliyetlerini hatırlatan Dilek Çınar, Türkiye’nin teröre karşı verdiği mücadelede TMMOB’un içinde bulunduğu konumu şu sözlerle anlattı:

”Afrin’de, Cerablus’ta, El Bab’ta Mehmetçiğimiz PKK’nın üzerine yürürken; TMMOB Türkiye’yi katliamcılıkla suçluyordu!

Sırtımızı PKK’ya yaslıyoruz diyen HDP vekilleri tutuklanırken; TMMOB, HDP-PKK ile saf tutuyordu!

Şehirlerimizin altına bombalar döşeyen HDP belediyelerine kayyumlar atanırken; TMMOB hendeklerin içinden Türkiye’ye saldırıyordu!

Üniversiteler ve devletimizin içinde yuvalanmış terör destekçileri KHK ile ihraç edilirken; TMMOB, gövdesini FETÖ’cülere ve PKK’lılara siper ediyordu.

TMMOB yıllardır PKK’ya kalkan oluyor.”

“TÜRK MİMARLARI BU İHANETE GÖZ MÜ YUMACAK?”

PKK’ya verilen ödüllerin yanında duran mimarların Mehmetçiğe ihanet ettiğini söyleyen Dilek Çınar yaptığı açıklamada vatansever mimarlara seslenerek şu sözlerle göreve çağırdı:

“Bu hainliği gören, duyan, işiten Türkiye’ye bağlı mühendislerimize ve mimarlarıza sesleniyoruz: Mehmetçiğimizi sırtından vuranlara ödül verilmesine sessiz mi kalacaksınız?

Meslektaşlarınızı katledenlere, dağa kaçıranlara ödül verilmesine izin mi vereceksiniz?

Meslek onurunuzun bir avuç PKK destekçisi tarafından bu şekilde çiğnenmesine gözünüzü mü yumacaksınız? Vatansever mühendislerimize ve mimarlarımıza çağrımızdır: TMMOB’u kuşatmanın vaktidir! Atatürkçü, vatansever mimarlarımız Mimarlar Odası Ankara Şubesindeki işgale son vermeli, bölücü yönetime karşı kararlılıkla mücadele etmelidir.”

“ Mehmetçiğe İhanetin ‘Mimar’ları,”, “ Başkentte PKK’ya Ödül Töreni Olamaz”, “ Mimarlar Odası PKK’yı Kurtaramaz!”, “Türk Mimarları TMMOB'u Kuşatın, PKK İşgalinden Kurtarın!”, “Mehmetçiğimizin Katillerine Ödül Veremezsiniz!”, “ PKK’ya Ödül Türkiye’ye İhanet” ,“Ödülünüz PKK’yı Kurtaramayacak”, “Hendeklere gömüldünüz, Bu da sizin ödülünüz!” dövizlerinin taşındığı açıklama; Türk gençliğinin, bu ödül törenine izin vermeyeceğini söyleyen TGB Genel Başkanı Dilek Çınar’ın şu sözleri ile sona erdi: “PKK’ya verilecek yegane ödül Türk askerinin ve polisinin namlusudur. Teröre destek olanlar da terör örgütlerinin kaderlerini paylaşmaya mahkumdur.”

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2021, 23:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner304