İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ihmalkârlığı, Ordu ALTAŞ TV kameramanı Bahadır Bedir’in elektrik akımına kapılarak ağır yaralanmasına yol açtı.

İstanbul’da düzenlenen Ordulular Günü’nde canlı yayın için hazırlık yapan kameraman elektrik akımına kapıldı. Kalbi duran kameraman Bahadır Bedir hastanede doktorların mücadelesiyle tekrar hayata döndürüldü.

Maltepe Sahilde düzenlenen Ordulular Günü etkinliğinin açılış törenini canlı olarak yayınlayacak olan ALTAŞ TV’nin ekibi hazırlık yaparken Kameraman Bahadır Bedir kameraya bağlı kabloların kısa devre yapması nedeniyle elektrik akımına kapıldı. Yere yığılan kameraman Bedir’e ilk müdahale olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerince yapıldı. Kalbi duran Bedir, Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Doktorlar Bedir’in duran kalbini tekrar çalıştırmak için adeta zamanla yarıştı. Kalbi tekrar çalışan ve hayati tehlikeyi atlatan Bedir yoğun bakım ünitesine alındı.

Benzer bir olay geçtiğimiz yıl da yaşanmıştı. Yine etkinlik alanında Tanıtım Günlerine hazırlanılırken, bir kişi elektrik akımına kapılarak ağır yaralanmıştı. Yaşanan bu olaya rağmen tedbirlerin artırılmaması, hatta tedbir alınmaması tepkiye neden oldu. Ordu ALTAŞ TV, yapılan bu ihmalkârlık sonucunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni mahkemeye vereceğini bildirdi.Yaşanan talihsiz kaza medya camiasındada büyük üzüntü ile karşılandı.

Editör: Haber Merkezi