banner198

Çankırı'da 205 bin Fidan toprakla buluştu

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yurt genelinde başlatılan ağaçlandırma seferberliği kapsamında, Çankırı'da 26 farklı noktada 205 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Çankırı'da 205 bin Fidan toprakla buluştu
banner145

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yurt genelinde başlatılan ağaçlandırma seferberliği kapsamında, Çankırı'da 26 farklı noktada 205 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Yapraklı ilçesi Karacaözü mevkiinde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğe, Vali Hamdi Bilge Aktaş, Çankırı Milletvekilleri M. Emin Akbaşoğlu ile Salim Çivitcioğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlik öncesi konuşan Vali Aktaş, çok güzel bir amaçla toplandıklarını ifade ederek, “Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizde bir fidan varsa onu dikin diyerek bu konunun önemini ortaya koyan Peygamberimizin bu ifadesi fidan dikimi konusundaki en güzel ifade. Kıyameti koparmak da ancak insanın elinde. Bütün insanlık bir araya gelse, Dünya’daki bütün ağaçları yaksa, çok geçmeden kıyamet kopacaktır. Ağaç bu kadar önemli bir şeydir. Bu gün burada 150 bin fidan dikiyoruz. Çankırı genelinde ise 205 bin fidan dikimi gerçekleştiriliyor. Türkiye genelinde hedef 11 milyondu fakat yüksek katılım nedeniyle bu sayı 13 milyonu geçti. Önümüzdeki 2020 yılı için ben Hükümetimize ve bakanlığımıza sesleniyorum: Önümüzdeki yıl da 20 milyon fidan dikelim. Bizim için en önemli olan şey iyi bir nesil yetiştirmek, çocuklarımızı iyi bir şekilde eğitmek ve yetiştirmek. O neslin yetişmesi için iyi bir çevreye ve o çevrenin de iyi bir bitki örtüsüne ihtiyacı var. Bu kutsal görev için buradayız. Bu etkinliği düzenleyen Başta Cumhurbaşkanımız ve Bakanlığımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından saatler 11.11’i gösterdiğinde fidan dikimi gerçekleştirildi. Renkli görüntülere sahne olan fidan dikim etkinliğinde öğrenciler, vatandaşlar, siyasetçiler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve bürokratlar binlerce fidanı toprakla buluşturdu.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner304