İYİ Parti Çankırı İl Başkanlığına aday adaylığı başvuruları sürüyor. Genel seçimlere 2 aydan az bir süre kala Ziraat Mühendisi Eren Yılmaz İYİ Parti ada adaylığını açıkladı.

Yılmaz, İl başkanı Aydın Akbaş ve Merkez İlçe Başkanı Mustafa Duran ile ile birlikte kameralar karşısına geçerek neden aday olduğunu açıkladı. Yılmaz kamoyuyna yaptığı açıklamada, “Tarihimizin en önemli seçimlerinden birine adım adım yaklaşmaktayız. Biliyoruz ki bu seçim ülkemizin hem bugünü hem de yarını için büyük bir önem arz ediyor. Ülkemizin mutlu ve zengin bir ülke olmak için her şeyi vardır. O kaynakları kimin nasıl kullandığı esas sorunumuzdur. Daha güçlü bir Türkiye’nin, demokrasi ile adalet ile mümkün olduğunu biliyor, bugünkü adaletsizliklerin, yarınları da heba edeceğinin farkındayız.” şeklinde konuştu.

Yılmaz,” Güçlü ve Yeni Türkiye yolunda Çankırımıza ve ülkemize hizmet etme gayesiyle, Millet ittifakı ve iyi Partiden Milletvekili aday adaylık başvurumu siz değerli dostlarımla paylaşıyorum.” dedi.

CHP İl Başkanı Galip Ağaoğlu ve DEVA Partisi İl Başkanı Mustafa Avşar’da aday adaylığı başvursun da hazır bulundu.

Eren Yılmaz kimdir?

1990 yılında Çankırı’da doğudu. İlk ve ortaöğrenimini Çankırı’da tamamladı. 2012 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Ziraat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatına bankacılıkla başladıktan sonra 2019 yılında ortağı olduğu Çankırı Ziraat isimli şirketi kurarak zirai ilaç, tohum, gübre ve alet, makine alanında halen hizmet vermektedir. Aynı zamanda tarsim eksperliği yapmaktadır. Yılmaz, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Editör: Haber Merkezi