Milli Eğitim Bakanlığı yatırım programları kapsamında Çankırı merkez ve ilçelerinde yık-yap programı kapsamında yeni eğitim binalarının yapım süreçleri devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılan deprem performans değerlendirmesi sonucu İlimiz Aksu Mahallesinde yer alan eğitim binası (İmam Hatip Lisesi) yık-yap çalışmaları kapsamında yeniden yapılıyor.

"Çocuk Gözünden Çankırı" hikaye ve masal yarışması sonuçlandı "Çocuk Gözünden Çankırı" hikaye ve masal yarışması sonuçlandı

Aksu Mahallesine kazandırılacak olan 24 derslikli MEB.OO.24.BZ3.20*56.BT2020 proje numaralı yeni ortaokul binası 02.01.2022 tarihinde ihale edilmiş olup, okulun KDV dahil toplam 25.344.000,00 TL sözleşme bedeli ile 550 günde 05.05.2024 tarihinde yapım sürecinin tamamlanması planlanmakta.

Milli Eğitim Bakanlığı İhtiyaç Programlarında yer alan ve yapım süreci başlayan okul binasında; modern derslikler, engelli erişilebilirlikleri, fen ve teknoloji sınıfları, tasarım atölyeleri, kantin, çok amaçlı salon, zümre öğretmen odaları, kütüphane, destek eğitim odaları, atölye ve sosyal aktivite bölümleri gibi pek çok alan bulunmakta.

Editör: Haber Merkezi