AK Parti’de Çankırı Belediye Başkanlığına son dakikalarda 5 Aday Adayı başvurdu.

AK Parti’de 2024 yılında yapılacak olan mahalli idareler seçimleri için başlatılan Belediye Başkanlığı Aday Adaylık başvurusu 22 Kasım Çarşamba günü sona erdi.

Çankırı’da AK Parti’den kimlerin aday adayı olacağı konuşulurken, başvurularının bitmesine dakikalar kala Çankırı AK Parti’ye 5 isim sessiz sedasız gelerek başvurusunu yaptı.

AK Parti Çankırı İl Başkanlığında yapılan başvurularda, Yakup Karaman, Şahin Eraslan, Bekir Bayram, Talip Ünür, Mehmet Şahin isimleri yer aldı.

Yapılan başvurular hakkında açıklamada bulunan AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan, "2024 yılı yerel seçimleri için Çankırı Belediye Başkanlığı Aday Adaylık sürecini tamamladık. 5 kişinin yaptığı başvuru sonrasında 26 Kasım Pazar günü temayül yoklamasını gerçekleştireceğiz. Daha sonrasında ile Genel Merkezimizin takdir ve tensipleri ile de adayımızı açıklayarak çalışmalarımıza başlayacağız. Bu süreçte aday adayı olan arkadaşlarımızın haklarında hayırlısı olmasını temenni ediyorum. Sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaşlarımızla daha iç içe daha samimi bir şekilde yönetimi sağlayacaklarından hiç şüphem yok." ifadelerine yer verdi.

Kulislerden sızan bilgilere göre; kamuoyunda "AK Parti’den aday adayı yok!” söylentilerinin yayılması üzerine bazı isimlerin rica ile aday adayı başvurusu yaptığı iddia edilmekte.

Çelik Genel Merkeze başvurusunu yaptı -

İl Özel İdare Genel Sekreteri Yüksel Çelik AK Parti Genel Merkezine giderek başvurusunu gerçekleştirdi. Çelik’in Sancaktepe’yi istediği ama partinin nerede görev verirse orada aday olmaya hazır olduğunu söylediği belirtilmektedir.

DEM Partili meclis üyesi gözaltına alındı DEM Partili meclis üyesi gözaltına alındı

Başvurular “Nereden nereye” dedirtti!

Öte yandan AK Parti’de mahalli idareler seçimlerinde sabık Belediye Başkanı İrfan Dinç’in en güçlü olduğu dönemde bile çok sayıda aday adayı çıkardı. Kamuoyuna açık, kalabalık gruplar ve basın önünden bayram havasında geçen başvurular olurdu. Son dakikalarda sessiz sedasız gerçekleşen başvurular, son milletvekili genel seçimlerinde ilde bir önceki döneme göre 16 puan oy kaybı yaşayarak 1 milletvekilliğini MHP'ye kaptıran AK Parti'de “Nereden nereye” dedirtiyor.

Editör: Haber Merkezi