Çankırı AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, CHP’nin başını çektiği Millet İttifakına yüklenerek HDP’nin özerklik taleplerini 6’lı masa ortaklarının sus pus olmuş vaziyette dinlediklerini söyledi.

AK Parti’de 28’nci dönem aday adaylığıyla ilgili çok verimli bir süreç yaşadıklarının altını çizen Çelik, “ Başvurular yarın akşam sona erecek.  Rabbim bu süreci Çankırımız, ülkemiz ve AK Partimiz için hayırlara vesile eylesin. Cumhurbaşkanımıza Çankırı’dan alacağımız en yüksek oyla ve milletvekilliği seçimlerinde iki vekil çıkararak güzel bir şekilde bu sonucu elde edeceğiz” dedi.

Seçimlerle ilgili değerlendirmede bulunan Çelik, “Bu arada adayların rağbeti noktasında, vatandaşımızın bilinçli olma noktasında gerçektende güzel bir süreç yaşıyoruz. Bu altılı masanın düşmüş olduğu durumu, kendi batıl davasında ne gibi bir gayya kuyusuna girdiklerini görüyorsunuz. HDP’nin hiçbir şekilde sığmayacak özerklik ilanı, hiç kimsenin kabul edemeyeceği konuları maalesef altılı masanın ortakları sus pus vaziyette dinliyor. Buna vatandaşımız en iyi şekilde gerekli cevabı verecektir. İnşallah 28. Dönem Milletvekilliği adaylığı ve Cumhurbaşkanımıza şimdiden hayırlı olsun.  Rabbim 14 Mayıs’ta o gece Cumhurbaşkanımızın balkon konuşmasını dinlemeyi hepimize nasip eylesin.” temennisinde bulundu.

Editör: Haber Merkezi