AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, TBMM’nin kuruluşunun 102’nci yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çelik mesajında şunları kaydetti

23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla başlayan yakın tarihin en büyük adımı, bugün halen al bayrağımızın gölgesinde varlık ve yükseliş mücadelesiyle devam ediyor.

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” olgusuyla yükselen Meclis, milletin iradesine ilk günkü gibi sahip çıkmaya devam etmektedir. Hem gazi, hem kahraman olan aziz milletin aziz Meclisi; Türk demokrasisinin, yerli ve milli iradenin, mazlum coğrafyaların ve barışın umudu olarak ilerlemeye devam edecektir.

Darbe girişimleri, vesayetçiler hatta terör saldırıları karşısında dahi milli iradenin temsilcisi olan TBMM, milli egemenliğin uzun yıllar muhafazası için çocuklarımıza emanet edilmiştir. 23 Nisan'ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklara armağan edilmesi, milletimizin çocuklarımıza olan inancının aynı zamanda bir simgesi olmuştu

Bizler ulaşabildiğimiz en son noktada bayrağı sevgili çocuklarımıza emanet edeceğiz. Yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz, bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, TBMM'nin 102’inci açılış yıl dönümünün başarılarla dolu nice uzun yıllara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.

Editör: Haber Merkezi