banner198

Çankırı'da yüksek sesle müzik dinleyen şehir magandalarına ceza yağdı

Çankırı’da tebdili kıyafetle denetime çıkan sivil polis ekipleri yüksek sesle müzik dinleyerek çevreyi rahatsız eden ve kasksız motosiklete binen sürücülere ceza yazdı.

Çankırı'da yüksek sesle müzik dinleyen şehir magandalarına ceza yağdı
banner145

Çankırı’da tebdili kıyafetle denetime çıkan sivil polis ekipleri yüksek sesle müzik dinleyerek çevreyi rahatsız eden ve kasksız motosiklete binen sürücülere ceza yazdı.

Trafik kazalarını azaltmaya yönelik sivil giyimli polis ekiplerinin yaptığı denetimlerde 23 Eylül 2021 Perşembe günü 13:00-24:00 saatleri arasında Çankırı polis sorumluluk alanında kurallara uymayan sürücüler durduruldu.

Yapılan denetimlerde, 22 araca yüksek sesle müzik dinleyerek kamu huzurunu bozmak, 23 motosiklete kask takmamak nedenlerinden dolayı işlem uygulandı.

Ayrıca yakalanan 5 plakasız motosiklete; sürücü belgesiz araç kullanmak, araç üzerinde teknik değişiklik yaparak kamu huzurunu bozacak şekilde gürültü çıkarmak, tescilli aracı plakasız kullanmak, tescil plakasını monte edilmesi gerekenin yerinden farklı yerde taşımak, muayenesi yapılmayan araçla trafiğe çıkmak, sürücü belgesi sertifikasını sınıfına uygun sürücü belgesine dönüştürmeden araç kullanmak nedenlerinden dolayı sürücülere cezai işlem uygulanarak motosikletler trafikten men edildi.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2021, 01:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zihni özdemir
Zihni özdemir - 2 yıl Önce

Tebrikler polisimize. Kimsenin insanları rahatsız etmeye hakkı yok.

1818
1818 - 2 yıl Önce

@vatandaş Magandayla kalıyormu? Daha neler diyoruz bir bilseniz

İbrahim Kavukcu
İbrahim Kavukcu - 2 yıl Önce

Trafik Akışı Sırasında Bilhassa Küryeler Motor Blsikletler Araçların Sağından Solundan Zikzaklar Çizerek Trafiği Tehlikeye Düşürüyorlar

Yapraklı lı
Yapraklı lı - 2 yıl Önce

Ne güzel haftada bir kere bir kaç ay iddiacı bir şekilde kontroller devam etse,bu şehirdeki bu alışkanlık terk edilir.En azından asgariye iner.Tebrikler kutluyorum.

Halk
Halk - 2 yıl Önce

Bir müddet kafa dinleriz

Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Kimse yüksek sesle müzik dinledi diye maganda diye aşağılanamaz konser olsa bedava diye yalaka gibi koşarsınız iki tane genç delikanlı müziğin sesini çok açtı diye maganda diyosunuz yazık sizin gibi insanlara

Harun
Harun @Vatandaş - 2 yıl Önce

Hadi ya ne diyeceklerdi.? Beyefendi mi? Yüksek ses açmanın TDK'ya göre maganda kelimesi anlamı şu şekildedir: Görgüsüz, kaba, anlayışsız, terbiyesiz ve uyumsuz kimse

SIRADAKİ HABER