Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, yarenler diyarı Çankırı’da “Başağa” oldu.

AK Parti İl Kongresine katılmak üzere geldiği Çankırı’da Belediyeye ait tarihi mekanları gezen Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Buğday Pazarı Medresesi’ndeki yaren müzesinde başağa koltuğuna oturdu.

Belediye Başkanı İrfan Dinç ve eşi Zeynep Dinç tarafından Buğday Pazarı Medresesi’nde misafir edilen Babacan burada başağa köşesine oturtulup, başağa fesi giydirildi. “Buraya oturan para veriyor mu?” diye espri yapan Başbakan Yardımcısı Babacan’a Belediye Başkanı İrfan Dinç “Siz ancak şeref verirsiniz Sayın Başbakan Yardımcım” karşılığını verdi.

Vali Vahdettin Özcan, AK Parti Çankırı Milletvekilleri İdris Şahin ile Hüseyin Filiz ve Çankırılı olan İzmir Ak Parti Milletvekili Nesrin Ulema’nın da katıldığı tarihi mekanlar gezisinde Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’a ebru tablosu hediye edildi. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, öğle yemeği ikram edilen tarihi Çamaşırhane ve Buğday Pazarı Medresesindeki restorasyon ve kentin tarihi kültürel değerlerine sahip çıktığı için Belediye Başkanı İrfan Dinç’i tebrik etti.

Editör: Haber Merkezi