Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla deprem felaketinin ardından Çankırı’ya gelerek yurtlarda misafir edilen depremzedeleri ziyaret etti.

Çankırı Hacı Murat Veli Kredi Yurtlar Kurumunda misafir edilen depremzede aileleri, eşi Betül Esen’le birlikte ziyaret eden Başkan Esen, depremzedelere geçmiş olsun dileklerini iletirken, Çankırı Belediyesi olarak tüm imkânları ile depremzedelerin yanında olduklarını söyledi.

Afetin yaralarını dayanışma içerisinde sarma gayretinde olduklarını dile getiren Esen, “Yaşanılan afete ve acılara sizler tanıklık ettiniz, ama bizlerin de burada aynı acıları yürekten yaşadığımızı bilmenizi isterim. Biz Türk Milleti olarak büyük bir aileyiz.  Yaralarımızı dayanışma ruhuyla saracak, birlikte yeniden ayağa kalkacağız” dedi.

Başta ulaşım olmak üzere kentteki tüm belediyecilik hizmetlerinin depremzedelere ücretsiz sunulduğunu hatırlatan Başkan Esen, ailelerle uzun uzun sohbet etti.

Depremzedelerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik eden Başkan Esen, çocuklara çeşitli hediyeler verirken depremzede kadınlara da günün anısına karanfil takdim etti.

Editör: Haber Merkezi