Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar  başkanlığında Bayramören Müftülük Toplantı Salonu’nda Muhtarlar Toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar,  Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Bayramören Kaymakamı  Hüseyin Taha Fidan, Bayramören Belediye Başkanı  Raşit Güngör, daire amirleri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ile Bayramören’e bağlı mahalle ve köy muhtarları katılım sağladı.

Sözlerine muhtarlara hayırlı olsun dileklerini ileterek başlayan Vali Taşolar, “Biz kendi adımıza burada bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Sizlerin de işlerinizden ve meşguliyetlerinizden ayrılıp burada olmanız bizim için çok anlamlı. Çok teşekkür ediyoruz. Seçimlerin ardından sizinle bir araya gelip hayırlı olsun demek istedik. Allah utandırmasın, hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerine yer verdi.


Bayramören’de elektirik tesisatından kaynaklı meydana gelen yangınlara dikkat çeken  Taşolar, “Benim Bayramören ile ilgili en büyük endişem ve korkum yangınlar. Bayramören doğa anlamında Çankırı’nın en güzel ilçelerinden. Buna bağlı olarak eski yerleşimden kaynaklı ilçe merkezinde ve köylerde çok fazla sayıda hem metruk bina hem de hâlihazırda kullanılan ahşap binalarımız var. Çok şükür benim bulunduğum süre boyunca Bayramören’de yangınla ilgili bir can kaybı yaşamadık. Ama mal kayıplarını yaşadığımız, üzüldüğümüz konular oldu. Bundan dolayı sizlerin gerekli tedbirleri almasının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Biz gereken tedbirleri alacağız ve devlet olarak bu işin üzerinde duracağız. Hâlihazırda köylerde yaşayan vatandaşlarımızın elektrik tesisatlarını gözden geçirmesi çok önemli buluyorum. Çünkü ahşap olan evlerde elektrik tesisatından kaynaklı ufak bir eksiklik yangına sebep olabiliyor ve yangın çok büyüyebiliyor. Ben sizden şunu rica ediyorum. Bütün komşularınızı gezip benim selam ve muhabbetlerimi iletip, şu an yaşadıkları evlerin elektrik tesisatlarını tekrar kontrol ettirmelerini sağlamanızı rica ediyoruz. Bu noktada bizimde yapmamız gereken bir konu olduğunda biz de faaliyette bulunmayı size söz veriyoruz. Bizim tedbir almamız gerekiyor. Bizim bilinçlenmemiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Çankırı Belediyesi Vatandaşı Uyardı! Çankırı Belediyesi Vatandaşı Uyardı!


Konuşmaların ardından muhtarların talep ve önerileri dinlenerek toplantı sonlandırıldı.

Editör: Bahadır Çimen