Mali açıdan sıkıntılı günler geçiren Çankırı Belediyesi, Çankırı İtfaiye teşkilatının konuşlu bulunduğu 6 dönümlük araziyi, 3 Haziran'da yapılan ihale ile sessiz sedasız bir şekilde sattı. İhaleyi, aralarında Göktaş İnşaat'ın oluşturduğu ortak girişim grubu kazandı.


Kentsel dönüşüm ve çok katlı binalarla son yıllarda cazibe merkezi haline gelen Buğdaypazarı mahallesinde; belediye, itfaiye teşkilatının bulunduğu 6 dönümlük gözde arazisini sattı.

 

395 ada, 199 parselde niteliği konut arazisi olan ve 3 emsal gösterilen taşınmazını, 7 milyon 200 bin muhammen bedel ile encümen huzurunda, 'Kapalı teklif usulü' ile satışa çıkartıldı. Üzerinde yapıların da bulunduğu arazi,  3 Haziran’da saat 14.00'da belediye encümen toplantı salonunda ihale ile en yüksek teklifi veren; Göktaş İnşaata 8 milyon 750 bin liraya satıldı. Ödemenin yarısının peşin kalan miktarının ise taksitlerle ödeneceği edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

 

Öte yandan İtfaiye Müdürlüğüne mezbahana arazisi yakınlarında yeni bir mekan yapımı için ihaleye çıkılacağı bildirildi. MHP'li meclis üyeleri arsa satışına şerhli onay verdi. Meclis üyeleri emsal artışı yapılmaması, yeşil alan ve yolların genişletilmesi şartını koştu.

Editör: Haber Merkezi