Çankırı Zabıtası, vatandaşlardan gelen şikâyet üzerine şehir merkezinde bulunan zincir marketleri denetledi.

İki BİM şubesi kapatıldı!

Yakın markaja alınan zincir marketlerden evrak eksiliği sebebi ile BİM’in iki şubesi kapatılırken; son kullanım tarihi geçmiş, etiket ile kasa fiyatlarının farklı çıktığı incelendiği denetimlerde üç şubeye de cezai işlem uygulandı.

Ekipler ürünlerin gramaj, son kullanma tarihleri, reyon ve kasa fiyatlarını inceledi, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol etti. Belediyeden yapılan açıklamada; halk sağlığı öncelikli olmak üzere vatandaşın istek, öneri ve şikâyetleri doğrultusunda zabıta ekiplerinin denetimleri kararlılık ile sürdüreceği belirtildi.

Galip Aykaç'ın açıklamaları-

Son günlerde yüksek fiyatlar nedeni ile eleştirilerin odağında olan zincir marketlerle ilgi açıklamada bulunan BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, “FETÖ örgütü ile bizi tehdit eden parti liderlerine söyleyeceklerimiz var. Bu ülkenin güzel insanları sizlerin yalanlarına hiçbir şekilde itibar etmediler” ifadelerini kullanmıştı.

Aykaç’ın açıklamasına MHP Lideri Devlet Bahçeli sert bir açıklama ile karşılık vermişti.  Ardından Aykaç Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı görevinden istifa ederek Bahçeliden özür dilemişti. Türkiye genelinde özellikle BİM marketleri üzerinde Cumhur İttifakı Belediyeleri denetimleri hız kazandı. Son günlerde yurdun çeşitli şehirlerden evrak eksikliği nedeniyle market kapatma haberleri artmıştı.

Editör: Haber Merkezi