Çankırı Devlet Hastanesinde tomografi çektiren vatandaşların raporunu 10 gün sonra alabiliyor.

Çankırı Sağlığında yaşanan sorunlara bir yeni halka daha eklendi. Ağrılı rahatsızlık şikayeti ile Dahiliye servisine giden Bekir Mustafaoğlu, muayene olduğu doktor tarafından teşhis ve tedavi için tomografi çektirmesi istendi. Tomografi çektiren Mustafaoğlu raporun 10 gün sonra çıkacağını öğrenmesi ile birlikte şok yaşadı.  Ağrıları devam eden Mustafaoğlu, özel bir hastaneye giderek 150 tl masraf karşılığında raporunu 3 saat içerisinde aldığını ifade etti.

Haber Merkezimizin yaptığı araştırmaya göre; Mustafaoğlu’nun iddiasının doğru olduğu öğrenildi. Tomografi cihazına bakan iki görevliden birisinin izinli olduğu, raporların tek personel tarafından yazıldığı öğrenildi. Yine Raporların 10 günle 3 gün gibi sürelerde hastalara verileceği yönünde cevaplar verildiği de aktarılmakta.

Asansörler yine bozuldu, hasta yakınları ile tartışma –

Hastane ek hizmet binası açıldı açılalı yaşanan asansör arızaları da vatandaşa saç baş yolduruyor. Yine Salı günü bütün asansörlerin bozulduğu ve hastanın asansörde kalması nedeni ile tartışmalar çıktığı edinilen bilgiler arsında yer alıyor. Ek hizmet binasında hala 1 asansörün aktif şekilde çalıştığı diğer asansörlerin bozuk olduğu da hasta yakınları tarafından merkezimize bildirilen iddialar arasında yer alıyor.

Personele sendikacılardan mobing iddiası mahkemelik –

Öte yandan hastanede çalışan bazı sağlık çalışanları, kendilerine Çankırı Sağlık-Sen sendikası yöneticileri tarafından mobing uykulandığı şikayeti mahkemeye taşındı. İsmini vermek istemeyen bir sağlık çalışanı,  sendikacılar yüzünden kimsede çalışma şevkinin de kalmadığını, sık sık siyasi mesajlarla tepki toplayan yönetimin sağlık sektöründe sorun çözmekten öte sorun çıkartmaya devam ettikleri eleştirisinde bulundu.

Editör: Haber Merkezi