Büyük Birlik Partisi Çakırı İl ve İlçe Yönetimleri partilerinden istifa ettiklerini açıkladı.

İl Başkanı Murat Çiftci yaptığı yazılı açıklamada zehir zemberek ifadelerle isim vermeden Genel Başkan Mustafa Destici ve ekibini AK Parti’nin vagonu haline getirmekle suçladı. İstifa eden isimler arasında kurucular kurulu üyesi Ethem Şen ve İl Başkan Yardımcısı Şenol Şahin ve ilçe başkanları yer alıyor.

Çiftci’nin geniş kapsamlı açıklaması şöyle:

Muhsin Yazıcıoğlu’nun izinden giden arkadaşlarının tasfiye edildiğine dikkat çeken Çiftçi, “Demokrasinin, milli duruşun son kalesi olan BBP birkaç zavallı, yönetici tarafından pazarlanma çabasına alet olmuştur.  Bir köy bakkalının bile emanet edilemeyecek insanlar yönetim kadrolarına getirilmiş, bu davaya yıllarını vermiş insanlar tasfiye edilmeye çalışılmıştır. “ ifadelerini kullandı.

Gönül verdiğimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun bizlere emaneti olan Büyük Birlik Partisi’nde, çocuklarımızın rızkından harcayarak,  tüm imkânsızlıklara rağmen siyaset yapmaya çalıştık, doğru bildiğimiz yolda dik durarak Muhsin başkanımızın izinden gitmeye çalıştık. Davamızdan, amacımızdan hiç taviz vermedik. Ailemiz olarak gördüğümüz BBP’nin başarısı için tüm imkânsızlıklara rağmen gece gündüz çabaladık.

Son dönemde, bizim yuvamız olan Büyük Birlik Partisinden, Muhsin Yazıcıoğlu’nun izinden giden arkadaşlarımız tasfiye edilmeye başlandı. Partimiz, AKP’nin vagonu haline getirilmek istendi. Bu durumun karşısında her zaman duruşumuzu koruduk, yanlışları her platformda dile getirdik. Ancak gelinen aşamada anladık ki bazı kişiler Muhsin başkanımızın üzerinden kendilerini pazarlama derdine düşmüş. Partimizin tabanının tüm özverili çalışmaları birilerine peşkeş çekilmiş, samimi partililerimizin çabaları,  bazılarının çıkarlarına tahvil edilmiştir. Hiçbir teklif gelmediği halde, genel başkan tarafından cumhur ittifakına sadığız diye açıklama yapıldı. Aradan geçen 2 ay sonunda kendi adaylarımızla seçime girme kararı alınmış, geldiğimiz noktada ise yeniden ittifak görüşmeleri başlamıştır. Bu omurgasızlık teşkilat olarak bizi rencide ediyor.

Bizim BBP olarak kimseye diyet borcumuz olmadığı gibi, aksine bir Muhsin Yazıcıoğlu alacağımız var. Verilen bu tavizlerin sebebini anlayamıyoruz.

Muhsin başkanımın bizlere emaneti,  göz bebeğimiz olan ailesine bile saygısızlıklar yapıldı.  

Demokrasinin, milli duruşun son kalesi olan BBP birkaç zavallı, yönetici tarafından pazarlanma çabasına alet olmuştur.  Bir köy bakkalının bile emanet edilemeyecek insanlar yönetim kadrolarına getirilmiş, bu davaya yıllarını vermiş insanlar tasfiye edilmeye çalışılmıştır.

Gelinen noktada, 26 yıllık şanlı maziye sahip olan partimiz, bir futbolcu, bir motosikletçi kadar değer görmemiş olmasına rağmen ısrarla yok sayıldığımız bir ittifakın içinde olma çabası verilmiştir..  

Muhsin başkana namus borçlarını ödemeyenlerle aynı safta yer almaya zorlanmıştır. Bu gün itibari ile bu utanç verici, ahlaksız siyasete tepki gösteren 6 genel başkan yardımcısı ve onlarca MKYK üyemiz istifa etmiş, partimizin getirildiği duruma tepki göstermiştir.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde aday çıkarma çabalarımız genel merkez tarafından engellenmiş, bu utanç veren duruma karşı geldiğimiz için genel merkez, teşkilatımızı YSK’ya şikayet edilecek kadar küçülmüşlerdir. Parti tüzüğünü bir kere okuma zahmetine girmeyen, Siyasi partiler yasasından bihaber hatta okuduğu iki satırı anlayamayan birine teşkilatlar emanet edilmiştir.

Bizler samimi duygularımızla Muhsin başkanımızın izinden yürümeye devam edeceğiz. Doğru bildiklerimizi her platformda söylemeye, vatanımız ve milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz.  Ancak bu basiretsiz ve beceriksiz kişiler,  parti’yi ticarethaneye çeviren ve partiyi pazarlama çabası içinde olan grupla çalışma imkânımız kalmamıştır. Bundan dolayı tüm yönetim kurulu üyelerimiz, kurucular kurulu üyemiz Sayın Ethem Şen ve ilçe başkanlarımızla birlikte istifa kararı almış bulunuyoruz.

Bağımsız olarak, Muhsin başkanımızın izinden yürümeye devam edeceğiz. Her zaman Hakkın ve haklının yanında olma çabası içinde olacağız.  Devletimizin, milletimizin bekası için Türk-İslam davası için son nefesimize kadar İnşallah bu yolda ömür tüketeceğiz.

Editör: Haber Merkezi