Çankırı’yı TBMM’de 14. ve 16. dönem CHP Milletvekili olarak temsil eden Nuri Çelik Yazıcıoğlu (87) Ankara’da tedavi gördüğü özel hastanede vefat etti. Uzun süredir yoğun bakım servisinde tedavisi devam eden Yazıcıoğlu, Çankırı Milletvekili olarak 2 dönem TBMM’de görev yaptı.

Asıl mesleği öğretmenlik olan Nuri Çelik Yazıcıoğlu’nun cenazesi, bugün Ilgaz Yeşildumlupınar köyünde ikindi namazını müteakip toprağa verileceği öğrenildi.  

CHP’nin Çankırı’da çıkarttığı son milletvekili

Öte yandan Nuri Çelik Yazıcıoğlu, Çankırı’da CHP’nin çıkarttığı son milletvekili olarak kayıtlara geçti. 12 Eylül 1980 askeri darbesi ile görev süresi sonra eren Yazıcıoğlu’ndan sonra CHP Çankırı’da 40 yıldır milletvekili çıkartamıyor.

Nuri Çelik Yazıcıoğlu kimdir?

Gazi Eğitim Enstitüsü ve Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü mezunudur. Kurşunlu Çavundur Köyü İlkokul Öğretmenliği, Trabzon Beşikdüzü Kız Öğretmen Okulu Eğitim Şefliği, Zonguldak İlköğretim Müfettişliği, Kastamonu Kız Öğretmen Okulu Müdürlüğü, Hasanoğlan Öğretmen Okulu Eğitim Şefliği, Millî Eğitim Bakanlığı Başmüşavirliği, TBMM 3.(XIV) ve 5.(XVI) Dönem Çankırı Milletvekilliği, 3.(XIV) Dönem Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği yapmıştır. Evli ve altı çocuk babasıdır.

Editör: Haber Merkezi