Çankırı’nın Çerkeş ilçesi Afşar köyünde  yamaç paraşütü uçuş etkinliği gerçekleştirildi.

Çankırı Sportif Havacılık Spor Kulübü ve Ankara Blue  Sky Sportif Havacılık Spor Kulübü tarafından organize edilen yamaç paraşütü uçuş etkinliğine, Çankırı ve Ankara'dan toplam 13 pilot katıldı.

Etkinlik, Gençlik Spor İl Müdürü Sadık Ak, Çerkeş Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Afşar Köyü Dernek Başkanı Ahmet Çiltaş ve Afşar Köyü Muhtarı Recep Başaran'ın destekleriyle gerçekleşti.

Whatsapp Image 2024 06 04 At 14.09.06 (1)

Milli sporcu Eylül Şenal, Avrupa üçüncüsü! Milli sporcu Eylül Şenal, Avrupa üçüncüsü!

Çankırı Sportif Havacılık Spor Kulübü Başkanı ve Türkiye Hava Sporları Federasyonu İl Temsilcisi Ali Demir, bölgenin yamaç paraşütü, yelken ve termik uçuşu için oldukça uygun olduğunu belirtti. Özellikle ileri düzey pilot eğitimleri ve uluslararası yarışmalar için gereken tüm özelliklere sahip olduğunu vurguladı. Bölgenin tanıtılması için daha büyük bir organizasyon planlandığını ve bu konuda yetkililerle görüşmelerin devam ettiğini ifade etti.

Ankara'dan gelen Blue Sky Sportif Havacılık Spor Kulübü Başkanı ve Eğitmeni Mustafa Erdoğan ise bölgenin kendisi ve sporcuları tarafından çok beğenildiğini ve ilk fırsatta tekrar gelmeyi planladıklarını belirtti. Ayrıca, tüm sporcular adına konukseverlikleri için köy derneğinin yöneticilerine ve köy muhtarına teşekkür etti.

Türkiye Hava Sporları Federasyonu tarafından tescil edilen tepenin gelecek yıllarda uluslararası yarışmaların organize edileceği bilgisi de paylaşıldı. Bu etkinliklerin bölgenin spor turizmi açısından önemini artırması bekleniyor.

Whatsapp Image 2024 06 04 At 14.09.07 (6)

Editör: Günnur Şeker