Çankırı’da 27 bin 600 öğrenci tatile girdi!

2021-2022 eğitim öğretim yılının tamamlanmasıyla birlikte Çankırı’da 27 bin 600 öğrenci tatile girdi.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hazım Dağlı İlkokulu ve Şehit Yücel Karahasan Ortaokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine Çankırı Valisi Sayın Abdullah Ayaz, Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, MEB Bilgi İşlem Genel Müdürü Özgür Türk, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke, daire amirleri ve sendika temsilcileri katılım sağladı.

Öğrencilerin karne heyecanının görülmeye değer olduğu karne töreninde Çankırı Valisi Sayın Abdullah Ayaz ve beraberindeki heyet sınıfları gezerek öğrencilerle bir dizi sohbet gerçekleştirdi. Karnelerini Çankırı Valisi Ayaz ve protokol üyelerinden alan öğrenciler, pandemi süreçleri sonrasında kesintisiz bir eğitim öğretim yılı geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.

Karne töreninde bir konuşma gerçekleştiren Sayın Valimiz Abdullah Ayaz, İlimizde 27600 öğrencinin karnelerine kavuştuğunu belirterek, tatilde velilerin çocuklarıyla nitelikli zaman geçirmeleri gerektiğine değindi. Ayaz, pandemi sürecinde öğrenciler nezdinde artan dijitalleşmenin bu tatille beraber bir nebze olsun önüne geçilmesi ve kitap okuma alışkanlıklarının artırılması temennisinde bulunarak, öğrencilereiyi tatiller diledi.

Editör: Haber Merkezi