Pendik Aydos Ormanı’ndaki yangına müdahale sürüyor Pendik Aydos Ormanı’ndaki yangına müdahale sürüyor

ÖZEL HABER: Çankırı’nın yaşayan Y.K. değiştirdiği mutfak tüpünün bağlantısında çakmakla gaz kaçağını kontrol etmek isterken aniden parlayan mutfak tüpü bir anda alev topuna dönüştü.

Kurşunlu ilçesi Sünürlü Köyü’nde yaşayan Y.K., sabah saatlerinde mutfak tüpünü yenisiyle değiştirdi. Değişim sonrası bağlantı yerinde gaz kaçağı olup olmadığını kontrol etmek istedi. Çakmağı yakınca gaz kaçağı bulunan tüp bir anda alev aldı.

Kurban bayramı için baba evine gelen H.K. mutfaktan gelen sesler üzerine alevler içinde kalan tüpü görerek müdahale etti. Suyla ıslattığı battaniyeyi tüpün üstüne sarmasına rağmen tüp alev alev yanmaya devam etti. Tüpe suyla müdahalede edilmesi de alevleri söndürmeye yetmedi.  Bu sırada mutfak perdeleri alev aldı. H.K. bir türlü mutfak tüpünü söndürmeyi başaramadı. Alev alev yanan tüp içerisinde ki gaz bitinceye kadar yanmaya devam etti. Yanma sırasında her hangi bir patlama yaşanmaması büyük bir faciayı önledi. Olay sonrasında mutfağın pimapen pencerelerin kısmi erime yaşandı..

Olay yerine Jandarma ve itfaiye ekipleri gönderildi. Y.K. kontrol amacıyla ambulansla hastaneye kaldırıldı.   

Çankırı Postası Haber Merkezimize yaşananları aktaran H.K., mutfak tüpünün bağlantısında çakmakla gaz kaçağını kontrol etmenin son derece yanlış olduğunu, kendilerinin yaşadığı olayın topluma ibret olmasını temenni ettiğini belirtti.

Editör: Ercan Şeker