Ezeli rakipler Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan derbi mücadelesinde gülen taraf ev sahibi Fenerbahçe oldu.Avrupa’da bu tür maçlar sonundan pek de rastlamayan sevinç gösterilerinin boyutunun ise nereye varacağı merak konusu oldu.

  


Şükrü Saraçoğlu stadında oynanan karşılaşmayı ev sahibi Fenerbahçe, Galatasaray önünde sahadan 1-0’lık galibiyetle ayrıldı.  Doksan dakikanın bitiş düdüğünün çalması ile birlikte Çankırı sokakları galibiyet sevinci yaşayan Fenerbahçeli taraftarların coşkusuna sahne oldu.


Atatürk bulvarında bulunan Atatürk anıtı önünde toplanan taraftarlar sloganlar atarak bir süre trafik akışını durdurdu. Bu sırada şehirde araç konvoyu oluşturan bazı taraftarların araçlarda tehlikeli bir şekilde sarkması dikkatlerden kaçmadı. Bazı taraftarlar Atatürk büstünün bulunduğu kaideye tırmandı.  Bu sırada yoldan geçemeyen bir araç sürücüsü yolu kapatan taraftarlara tepki gösterdi. Olay emniyet güçlerinin yolu trafiğe açması ile büyümeden önlendi. Taraftarlar daha sonra anıt alanında ayrılarak hep birlikte park sokak boyunca sloganlar eşliğinde yürüdü.


Öte yandan Şampiyonluklar ya da Avrupa maçlarında görmeye alışık olduğumuz sevinç gösterilerinin derbi maçlarına kadar sıçraması bir spor faaliyeti olan futbolun popüler kültürün bir parçası haline gelmesini sağlıyor. Avrupa’da bu tür maçlar sonundan pek de rastlamayan sevinç gösterilerinin boyutunun ise nereye varacağı merak konusu oldu.

Editör: Haber Merkezi