Türkiye Kültür Yolu Festivalleri Trabzon’la sürüyor Türkiye Kültür Yolu Festivalleri Trabzon’la sürüyor

Yeni bir oyun ile seyirci karşısına çıkan Çankırı Belediyesi Herdem Tiyatro Topluluğu, “Lena, Leyla ve Diğerleri” isimli oyunu ile büyük beğeni topladı. Kadın sorunlarına ve kadına yönelik şiddete dikkat çeken oyun, tiyatro severlerden tam not aldı.

Çankırı Belediyesi Herdem Tiyatro Topluluğu, ikinci sezon ikinci oyununun perdesini Atatürk Kültür Merkezinde açtı. Halka açık ve ücretsiz olarak sahnelenen “Lena, Leyla ve Diğerleri” isimli iki perdelik psikolojik dram ile kadın sorunlarına bir kez daha dikkat çekildi.

Ukrayna’dan Anadolu'nun bir köyüne çocuk sayılabilecek yaşta gelin gelen Lena’nın bir yandan yeni yaşamına, bir yandan da farklı örf ve adetlere alışma çabalarına şahitlik eden seyirci,  aile ve toplum baskısı içerisinde var olabilme mücadelesini izledi. Engin Özdemir’in yönetmenlik yaptığı tek kişilik gösteride amatör oyuncu Aysun Yılmaz’ın performansı göz doldurdu.

Belediye Herdem Tiyatro Topluluğu,“Düdüklüde Kıymalı Bamya” tiyatro gösterisi ile 25 Nisan Perşembe günü saat 19.30’da Atatürk Kültür Merkezinde seyirci ile buluşacak.

Editör: Haber Merkezi