Çankırı Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısı ile kurban kesim ücretlerini açıkladı. Çankırı İl Kurban Hizmetleri Komisyonunun aldığı kararlar gereği vatandaşlar, 50 TL’si İl Müftülüğü Kurban Hizmetleri Komisyon hesabına aktarılmak üzere büyükbaş hayvan kesimi için 550 TL öderken,  küçükbaş kurban kesimi için ise 120 TL ödeyecek.

Kesim alanları açıklandı

Kurban Bayramı’nda vatandaşların şehir merkezinde kesim yapabileceği alanlar açıklandı. Çankırı İl Kurban Hizmetleri Komisyonunca alınan kararlar doğrultusunda;  Pazar Pazarı Belediye Mezbahası ve Esentepe Mahallesi kesimhanesi ile merkez köylerde belirlenen alanlarda kesim yapılabileceği bildirildi.

Kurban kesimleri randevu sistemi ile yapılacak

Çankırı Belediyesi, kurban kesimlerinin sağlıklı ve düzenli yapılabilmesi için randevu sistemine başladı. Belediye Mezbahada yapılacak kesimlerde vatandaşlar, 24 Haziran Cuma günü saat 08.00’den itibaren Veteriner İşleri Müdürlüğüne müracaat ederek kesim yapılacak gün için sıra alabilecek. Küçükbaş kurbanların kesimi ise bayramın birinci günü mezbahaya geliş sırasına göre gerçekleştirilecek.

Editör: Haber Merkezi