Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhan Diş Hekimliği Fakültesi 2023-2024 dönemi Fakülte birincisi Çankırı’nın Kurşunlu ilçesinden Beste Büyükpoyraz oldu.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Diş Hekimliği Fakültesi ‘nin mezuniyet töreni Ankara Gülhane Külliyesi Halil Akçiçek Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene; Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Kemalettin Aydın, Gülhane Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Dekan Prof. Dr. Serpil Karaoğlanoğlu, akademisyenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan törende, Sağlık Bilimleri Üniversitesi tanıtım filmi gösterildi.

I M G 0444

Dönem birincisi olarak öğrenciler adına konuşma gerçekleştiren Beste Büyükpoyraz,” Bugün bu kürsüde birinci olarak konuşma yapma onuruna sahip olmak, benim için tarif edilemez mutluluk ve gurur kaynağı. Bu başarı, sadece benim değil; aynı zamanda hocalarımın, asistanlarımın, ailemin ve beni her adımda destekleyen arkadaşlarımın da başarısıdır.“ dedi.

Büyükpoyraz’ın, “Bugün artık diş hekimi olmanın gururunu yaşıyoruz. Ancak, bu mesleğin sadece derslerde başarılı olmakla ölçülemeyeceğini çok iyi biliyoruz. İyi bir diş hekimi olmanın yanı sıra, iyi bir insan olmanın da önemini biliyoruz. Unutmayalım ki iyi bir diş hekimi olmanın yolu, sadece teknik becerilerimizi geliştirmekten değil, aynı zamanda insani değerlerimizi de güçlendirmekten geçer.“ sözleri salondan büyük alkış aldı.

Ekskavatör operatörlüğü kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgeleri verildi Ekskavatör operatörlüğü kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgeleri verildi

I M G 0433

Konuşmaların ardından Dönem birincisi olan Beste Büyükpoyraz diplomasını, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serpil Karaoğlanoğlu’nun elinden aldı. Yaş kütüğüne şilt çaktı. Törende akademisyenler, tek tek sahneye çıkarak mezun olan öğrencileri tebrik etti ve mezuniyet belgelerini takdim etti.

Törenin sonunda öğrenciler mezuniyet andını okudu ve kep attı. Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinin tanınmış sülalesine mensup olan Alime ve Fedai Büyükpoyraz çifti çocuklarının başarısı karşısında büyük mutluluk yaşadı. 

I M G 0438

Editör: Ercan Şeker