Çankırı Basketbol Akademi Kulübü alt yapısından yetişen Mehmet Efe Akkaya (14) Eskişehir Çağdaş Kolejine transfer oldu. Akkaya’nın bundan sonraki eğitim hayatına da tam burslu olarak Eskieşehir’de devam edeceği bildirildi.

Çankırı Basketbol Akademi Spor Kulubünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kulübümüz alt yapısından yetişen Mehmet Efe Akkaya (14) Eskişehir Çağdaş Koleji basketbol stafı tarafından beğenilmiş, tam burslu olarak okula transferini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. 05 Temmuz Cuma günü (yarın) ilk antrenmanına çıkacak olan sporcumuza bundan sonraki basketbol ve eğitim hayatında başarılar diler, 6 yaşından beri yetiştirip bu denli başarılara vesile olmasına sebep olan Liderimiz, kurucumuz ve Başantrenörümüz Cihat Maraz'a ayrıca teşekkür ederiz.”

Gençlik Spor Kulübü güreş takımından büyük başarı Gençlik Spor Kulübü güreş takımından büyük başarı

Kulüp Başkanı ve Baş antrenörü Cihat Maraz da yaptığı açıklamada “Bizim kuruluş amacımız milli takımlara, süper lig takımlarına ve NBA’ya oyuncu vermek. Bu tür transferler bizlerin doğru yolda olduğunu kanıtlamaktadır. Amacımızdan sapmadan yolumuza devam ediyoruz. Bundan sonrada kulübümüz büyük kulüp ve kolejlere transferlere devam edecektir diyerek sözlerine son verdi.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Çankırı Basketbol Akademi